notariusz

Zawód notariusza kojarzony jest z pewnością jako zawód elitarny, ale czy tym samym jest on dobrze płatny? Dzisiaj nie zajmiemy się jednak finansami płynącymi z wykonywania zawodu notariusza, ale przekonamy się jak wyglądają realia zatrudnienia osoby na takim stanowisku. Sprawdź, gdzie możesz szukać zatrudnienia jako notariusz na etacie oraz jak wygląda to w przypadku otworzenia własnej działalności! Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/praca-dla-notariusza-gdzie-znajdziesz-prace-jako-notariusz/

Realia rynku pracy notariusza

Notariusz coraz częściej wybierany jest wśród studentów jako aplikacja po studiach prawniczych. Osoby niezrażony ciężkimi studiami sporym czasem poświęconym na nauka, liczą na dobre i stabilne zatrudnienie jako osobę na takim stanowisku. Jednak jeżeli chodzi o etat, może być z tym coraz większy problem. Jest to spowodowane tym, że stale maleje liczba ofert, w których w kancelarie poszukują notariuszy. 

Gdzie szukać zatrudnienie jako notariusz?

Przede wszystkim będą to instytucje takie jak kancelaria notarialna. Swoją pracę możemy wykonywać właśnie w takim biurze. Tam sporządzać będziemy odpowiednią dokumentację oraz przyjmować klientów. Zależy się, że będziemy odwiedzać klientów w szpitalu czy w domu. Niektórych sytuacjach będziemy świadkami transakcji handlowych lub przeprowadzenia innego rodzaju umów. Nasza obecność wymaga poświadczenia podpisów oraz zgodności czynności prawnych z przepisami. W niektórych przypadkach notariusz może znaleźć zatrudnienie w sądach, większych kancelariach prawniczych czy jako wykładowca akademicki.

Własna działalność gospodarcza – kancelaria notarialna

Jeżeli posiadasz kapitał początkowy oraz jesteś zdeterminowany możesz spróbować swoich sił z własną kancelarię notarialną. Możemy zrobić to po ukończeniu aplikacji i asesury. Musimy pamiętać jednak, że jednocześnie mamy prawo prowadzić tylko jedną kancelarii. Jednak istnieje możliwość zwołania kilku kolegów po fachu i założenia spółki cywilnej lub partnerskiej. W takiej sytuacji każdy ze współwłaścicieli wykonuje swoje usługi w własnym imieniu oraz tam dla nie odpowiada.

Zobacz też: http://www.pointsofview.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-notariusz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajlepsze ćwiczenia w domu
Następny artykułPieczywo a dieta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here