Tanie laptopy – czy gorsze od nowych?

Wiele osób, które widzą znacznie niższą cenę danego produktu to od razu robią się podejrzliwi. Oczywiście jest to dobre podejście. Jednak nie powinno się z góry zakładać, że ten produkt jest gorszy. Najpierw warto mu się lepiej przyjrzeć, sprawdzić jego ewentualne wady, a także źródło jego pochodzenia. Nie będziemy tu rozważać różnych promocji, które spotkamy w sklepie. Skupimy się na rozwiązaniach, które w ostatnim czasie zyskują na popularności.

Tanie laptopy – rodzaje

Jeśli mówimy o tanich laptopach to koniecznie powinniśmy sprawdzić te używane, powystawowe, a także poleasingowe. Używane będą pochodziły w większości od osób prywatnych. Są one zazwyczaj w bardzo dobrym stanie lub z lekkimi śladami użytkowania. Niestety nigdy nie mamy pewności, czy nie uległy jakimś poważniejszym wstrząsom, np. na skutek upadku. Nie będą one również posiadały jakiejś specjalnej specyfikacji, choć mogą zdarzyć się wyjątki. To zwłaszcza na nie warto zwracać uwagę. Innym rodzajem są modele powystawowe. Je można określić mianem nowych. Najczęściej są one odpowiednio przytwierdzone do wystaw co zapobiega upadkowi. Potencjalnemu klientowi, który będzie miał możliwość ich testowania pozwolą jedynie na poruszanie się po pulpicie, bądź podstawowych funkcjach. Nie ma więc obaw o zawirusowanie komputera, czy jego nadmierne zużycie. Sprzęty te mogą posiadać jedynie małe ryski, czy przebarwienia które będą spowodowane silnym oświetleniem. Poza tymi aspektami takie tanie laptopy będą praktycznie nowe. Kolejnym ostatnim tutaj rozwiązaniem są laptopy poleasingowe. Tutaj mowa o sprzętach, które były użytkowanie na zasadzie wynajmu przez jakieś przedsiębiorstwo. Te laptopy charakteryzować się będą dobrymi parametrami technicznymi, a także trwałymi materiałami użytymi do wykonania elementów zewnętrznych. Modele biznesowe często są również dużo precyzyjniej złożone jak i wyposażone w liczne zabezpieczenia.

Tanie laptopy – gorsze od nowych?

Jak widać na powyższych rodzajach tanich laptopów nie są one gorsze od nowych. Zazwyczaj nie będą mocno zużyte, choć mogą posiadać drobne wady. Nie ma również nigdy stu procentowej pewności, że nie uległy one upadkowi (wyjątek powinny stanowić modele powystawowe). Argumentem, który jest bardzo silny i przemawia za wyborem takiego używanego sprzętu jest fakt iż są one znacznie tańsze od nowych. Nie ustępują im jednak najczęściej co do parametrów technicznych. Te używane przez firmy mogą być nawet znacznie lepiej wyposażone. Pamiętajmy również o tym, że kupowane tanie laptopy również będą posiadały gwarancję, której udzieli sprzedawca. Jest to bardzo istotny argument świadczący na korzyść takiego zakupu. Mamy bowiem pewność, że gdy laptop przestanie działać od razu po zakupie, a czasem nawet po kilku miesiącach to nie zostaniemy sami z jego naprawą. Co ważne jeśli kupimy produkt przez internet to możemy go zwrócić bez podania przyczyny. Więc jeśli okaże się że jest on w gorszym niż przypuszczaliśmy stanie wizualnym to po prostu go odeślemy.

Gdzie znaleźć tanie laptopy używane?

Tanich laptopów możemy szukać w sklepach stacjonarnych, a także tych internetowych. Dla przykładu zobacz w tym miejscu jak wyglądają takie produkty. Na stronach można sprawdzić zdjęcia poglądowe, a także wszystkie niezbędne do analizy parametry. W razie jakichkolwiek wątpliwości koniecznie należy skontaktować się ze sprzedawcą. Nie można takiego sprzętu na tzw słowo honoru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here