Jakie sposoby opłacania przesyłek są najbezpieczniejsze?

Zamawianie przez Internet jest niezwykle wygodne, ale bywa także ryzykowne. Korzystanie z platform sprzedażowych jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż kupowanie na portalach , które nie są do tego przeznaczone, zwłaszcza kiedy transakcja wiążąca sprzedającego i kupującego opiera się wyłącznie na wiadomościach prywatnych.

Jak zamawiać, by uniknąć przykrych konsekwencji?

Opinia klientów i ocena sklepu jest bardzo ważnym wyznacznikiem, który pozwoli zdecydować o zrobieniu zakupów u danego sprzedawcy. Z tych informacji można dowiedzieć się bardzo dużo o jakości towaru, w jakim stanie dociera do klienta, czy opis przedmiotu jest zgodny z jego rzeczywistym stanem, czy sprzedający jest uczciwy i wiele innych. Pozwala to na bezpieczne wybranie sposobu zapłaty bez ryzyka, że wpłacając pieniądze na konto, towar nie dotrze.

Czy da się bezpiecznie kupować na portalach społecznościowych?

W przypadku miejsc w sieci nieprzeznaczonych do sprzedaży, należy zachować dużą ostrożność.  Błędem, który jest najczęściej popełniany to przesłanie pieniędzy na konto sprzedającego przed otrzymaniem przesyłki. Zazwyczaj w takich sytuacjach okazanie dokumentu potwierdzającego nadanie przesyłki jest odwlekane w czasie lub kontakt zupełnie się urywa. Dokładnie tak samo jest w sytuacji odwrotnej, kiedy nadawca wysyła paczkę przez otrzymaniem pieniędzy. Dlatego najlepszym sposobem jest nadanie paczki za pobraniem. To świetne zabezpieczenie zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Pierwszy ma pewność, że otrzyma pieniądze, kiedy paczka dotrze do adresata, a jeśli adresat nie będzie wypłacalny, to paczka wróci z powrotem,. Natomiast drugi będzie miał pewność, że na pewno otrzyma towar, a jeśli nie zostanie wysłany, to nic na tym nie straci.

Firma przewozowa

Ważne jest również wybranie odpowiedniej firmy przewozowej. Wybierając paczkę za pobraniem od Sendit można zdecydować się na usługi przewoźnika, który gwarantuje najszybszy czas zwrotu pieniędzy za pobranie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here