Jak rozpocząć inwestycje w ETF

ETF, nazywane inaczej funduszami pasywnymi stanowią wyjątkowo ciekawą alternatywę w stosunku do inwestycji w akcje, obligacje czy kryptowaluty. Ze względu na niskie opłaty utrzymania takiego instrumentu finansowego, nawet początkujący inwestorzy zastanawiają się, jak rozpocząć przygodę z ETF. Podpowiadamy jak zacząć.

Na początku edukacja 

Bez względu na to, czy chcemy zainwestować własne pieniądze w fundusz inwestycyjny, rynek forex, czy nawet najzwyklejszą lokatę bankową, naszym obowiązkiem jest dowiedzieć się, na czym polega specyfika danego produktu, w jaki sposób możemy osiągać zyski, a także jakie ryzyko wiąże się z ulokowaniem środków w dany instrument. 

ETFy, ze względu na swoją specyficzną budowę wymagają specjalnego traktowania w obszarze edukacji. Na początek warto dowiedzieć się, czym w ogóle są ETF, jaka jest ich dynamika zmian cenowych, a także, z czego złożone są poszczególne fundusze. Następnie warto dowiedzieć się więcej na temat specyfiki inwestowania w ogóle, uwzględniając także analizę techniczną, analizę fundamentalną oraz psychologię inwestowania. Gdy znajomość zagadnień inwestycyjnych i specyfika funduszy ETF będą wystarczające, pora znaleźć odpowiedniego brokera. 

Wybierz odpowiedniego brokera

Dobrego brokera poznamy przede wszystkim po niskich opłatach transakcyjnych, szerokiej ofercie dostępnych ETF, a także profesjonalnej platformie inwestorskiej, która daje nam narzędzia do wykonywania zaawansowanych analiz. Odwiedź witrynę firmy, by przekonać się, jak łatwo rozpocząć przygodę z ETF, jak profesjonalny inwestor.

Sam proces założenia rachunku inwestycyjnego jest niezwykle prosty i ogranicza się do wpisania podstawowych danych osobowych i kontaktowych, a następnie do zweryfikowania swojego konta w celu uzyskania pełnego dostępu i możliwości dokonywania wpłat i wypłat. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość inwestycji odbywa się w sposób zdalny, za pośrednictwem platformy handlowej. Teraz i my możemy rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w Saxo Bank.

Na co zwrócić uwagę wybierając fundusze ETF

Ostatni, lecz najważniejszy element, który warunkuje rozpoczęcie inwestycji w ETF to odpowiednie dobranie konkretnych produktów do swojego portfela inwestycyjnego. Poszukując idealnego funduszu, zwróćmy uwagę na takie kwestie jak typ ETFa, jego wielkość, a także na ryzyko, jakie niesie za sobą inwestycja w ten konkretny produkt. 

ETFy, ze względu na swoją specyfikę mogą naśladować ruchy bezpiecznych papierów wartościowych jak obligacje, ale zdarzają się również produkty oparte na kryptowalutach, co znacznie zmienia podejście do takiej inwestycji. Pamiętajmy o wcześniej wspomnianej wielkości funduszu. Im więcej kapitału jest do dyspozycji ETF, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on realizować swoje cele bez ryzyka anulowania całej inwestycji. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here