Dla wielu osób, które chcą wziąć kredyt jedyną możliwością jest pożyczka pozabankowa bez bik. Czym się ona charakteryzuje? Kto najczęściej się na nią decyduje?

Czym jest pożyczka pozabankowa bez bik?

Pożyczka pozabankowa jest udzielana przez prywatne firmy pożyczkowe nie będące bankami. Często nie weryfikują one zdolności kredytowej swoich klientów, ani nie sprawdzają, czy w Biurze Informacji Kredytowej (bik) znajdują się dane o ewentualnych zadłużeniach. Jakie są tego korzyści? Przede wszystkim pożyczkę mogą otrzymać osoby zadłużone, posiadające zobowiązania finansowe w bankach, a nawet obciążone przez komornika czy firmę windykacyjną. Co więcej, brak konieczności weryfikacji zdolności kredytowej wiąże się z ograniczeniem formalności do niezbędnego minimum; często pożyczkę można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Kto najczęściej decyduje się na pożyczkę bez bik?
Pożyczki bez bik udzielane są przede wszystkim tym osobom, które przez wcześniejsze nieuregulowane zobowiązania finansowe nie mogą uzyskać kredytu w banku. Decydują się na nie także osoby, które posiadają niekorzystne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej – na przykład z tytułu niezapłaconego mandatu, niespłaconych rat za sprzęt AGD i tym podobne. Jednakże często pożyczkę on-line bez zaświadczeń i weryfikacji danych w bik decydują się także ci, którzy potrzebują szybkiej gotówki bez zbędnych formalności.

O czym należy pamiętać biorąc pożyczkę bez bik?
Najważniejszą rzeczą w kwestii pożyczki bez bik jest terminowa spłata rat. Pożyczkodawcy naliczają bowiem wysokie odsetki za każde spóźnienie i wysłanie monitu (niektóre obciążają klientów opłatami nawet za SMS z przypomnieniem o mijającym terminie spłaty). Oczywiście mają do tego prawo, ponieważ klient biorąc pożyczkę – podpisuje umowę, na której wyszczególnione są wszystkie warunki, także ewentualne odsetki i dodatkowe opłaty związane z brakiem dotrzymania terminów uiszczania poszczególnych rat.

Podpisując umowę tym samym zgadza się na wszystkie jej punkty, także na te dotyczące prowizji, opłat i odsetek. Należy również pamiętać, że w wypadku niespłacania rat, zadłużenie zostanie przekazane zewnętrznej firmie windykacyjnej, co spowoduje znaczny wzrost kwoty końcowej pożyczki.

Reasumując, pożyczka bez bik jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają niekorzystne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej i z tego powodu nie mogą uzyskać kredytu w banku, jak również dla osób potrzebujących szybkiej gotówki bez zbędnych formalności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here