Kiedy warto kupić monetę jako prezent na chrzciny?

Rodzice chrzestni często długo zastanawiają się co kupić maluchowi na chrzest. To dość trudne zadanie i nie każdy wie, na co zwrócić uwagę. Oczywiście istnieje wiele standardowych prezentów, takich jak medaliki, pamiątkowe książki i albumy, albo po prostu pieniądze. Warto jednak zastanowić się nad czymś bardziej oryginalnym. Jedną z takich pamiątek może być moneta kolekcjonerska.

Jak wybrać monetę na chrzciny?

Najlepiej kupić ją w sprawdzonym miejscu, jak na przykład na stronie skarbnicanarodowa.pl, To witryna, na której znajdziemy wiele ciekawych egzemplarzy. Warto śledzić ją na bieżąco, ponieważ niekiedy pojawiają się tam monety okazjonalne, jak na przykład te związane z setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dużym powodzeniem cieszy się także zestaw siedmiu monet, na których odnajdziemy symbole szczęścia i pomyślności. Na pewno będzie to trafiony prezent na chrzciny. Śmiało można go wykorzystać w formie amuletu.

Moneta może być głównym prezentem dla dziecka, bądź stanowić uzupełnienie do innych upominków. Oczywiście numizmatem nie można się bawić, powinien on być odpowiednio zabezpieczony i postawiony poza zasięgiem raczek malucha.

Decydując się na monetę musimy także zadbać o wspomniane już przechowywanie. W przypadku pojedynczej sztuki doskonale sprawdzą się specjalne ramki. Są one zaprojektowane w taki sposób, by bez konieczności wyjmowania monety można było obejrzeć ich awers i rewers.  Możemy także wybrać specjalne pudełko, w którym zamieścimy  karteczkę z dedykacją.

Oryginalność czy przesada?

Wiele osób nie jest do końca przekonanych, czy numizmat jest odpowiednim prezentem na chrzciny. Pamiętajmy, że moneta ma być tylko pamiątką nawiązującą do tego wydarzenia. Nie jest więc żadną przesadą podarowanie takiego prezentu. Dodatkowo, kiedy dziecko będzie już starsze, można porozmawiać z nim o numizmatyce i kto wie, być może zachęcić go do stworzenia własnej kolekcji unikatowych monet.

Moneta jako prezent na chrzciny to bardzo oryginalny i ciekawy pomysł. Świetnie sprawdzi się jako pamiątka, do której będzie można wrócić po kilku latach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here