Wielu z nas w ostatnim czasie stara się zarobić troszkę na boku, taka dodatkowa gotówka może się przydać na przykład na dodatkowe wydatki, albo jako oszczędności na wakacje w lecie. Każdy ma swój sposób jak zarabiać dodatkowe pieniądze, niektórzy będą grać na loterii licząc na szczęście, inni będą obstawiać mecze, jeszcze inni mogą na przykład pisać teksty za pieniądze albo tym podobne rzeczy. Jednak to wszystko jest niepewne, nie wiemy czy wygramy na loterii, albo czy nasze teksty się sprzedadzą. Są jeszcze inne opcje, takie jak ankiety czy reklamy, ale to już w ogóle nie ma żadnego sensu. Jest jednak pewna metoda, która z małym wkładem własnym może dostarczać nam sporej gotówki przez wiele miesięcy, a nawet i lat.

Mianowicie chodzi mi o inwestowanie w akcje firm.

Jednak jak inwestować pieniądze w akcje tak, aby dawało nam to zysk bez ryzyka na stratę. Wielu robi to niepoprawnie, dlatego tak często traci wiele pieniędzy. Robią to bezmyślnie, wkładają zbyt duże pieniądze licząc na to, że dużo więcej zyskają, jednak przeważnie wszystko tracą, ponieważ nawet tutaj nie da się tak szybko zarobić, trzeba być cierpliwym i skrupulatnym, a w pewnym momencie pieniądze zaczną do nas napływać.

Po pierwsze i chyba najważniejsze zanim cokolwiek zainwestujemy, musimy przeczytać kilka książek, blogów czy obejrzeć parę poradników, aby dowiedzieć się na czym to w ogóle polega i jak to robić poprawnie. Wiele osób nie korzysta z takich porad i zaczyna wszystko z myślą, że wyjdzie w praktyce, niestety to nie jest składanie mebli bez instrukcji. Warto więc przyuczyć się dość mocno, aby osiągnąć efekty.

Po drugie warto obserwować rynek od jakiegoś czasu. Nie można wejść w inwestycje, nie wiedząc co się działo ostatnio i co się dzieje teraz na giełdzie. Takie błędy też się często zdarzają i inwestujemy pieniądze w spółki, które nie mają żadnej przyszłości, niestety tracąc na tym grube pieniądze.

Kolejna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę to zapoznanie się z jakimś brokerem, który, jeżeli my się na tym nie znamy, może nam za małą opłatą podpowiadać na co powinniśmy teraz postawić i w co zainwestować. Jest to, o tyle dobre, że bardzo dla nas wygodne, kiedy na przykład pracujemy gdzie indziej i nie mamy czasu na obserwowanie rynku na tyle, na ile to potrzebne. Jednak, jeśli się na tym znamy, lepiej robić to samemu i nie płacić za to nikomu.

Jak widzimy za inwestowanie trzeba zabrać się powoli, aby co nieco, o tym wiedzieć zanim się za to zabierzemy. Efekty nie przyjdą szybko, jeśli jednak będziemy cierpliwi, możemy się nieźle wzbogacić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here