kubek psychologa

Zainteresowanie studiami psychologicznymi jest bardzo duże. Nie ma się, co dziwić skoro wiele osób ma problemy z interakcją z otoczeniem to musi być ktoś, kto jest w stanie im pomóc. Wtedy takie osoby mogą sobie o wiele lepiej poradzić z problemami, których w ich życiu będzie bardzo dużo. Problemy, które się nawarstwiają i nie są rozwiązywane prowadzą to załamania psychicznego i wtedy opieka psychologa już nie wystarczy.

Wtedy taka osoba będzie musiała zostać zamknięta w zakładzie psychiatrycznym. Pomoc psychologa jest bardzo ważna, dlatego warto się do niego zgłosić żeby można było się przekonać jak to wygląda. Nie ma się też, co wstydzić z tego, że chodzimy do psychologa. Weźmy pod uwagę to, że osoby, które same są psychologami często chodzą do swoich kolegów żeby uzyskać porady i leczenie. Same siebie leczyć nie będą, bo to niemożliwe.

Uczęszczamy na studia psychologiczne

W zależności od tego, na jakiej uczelni są organizowane takie studia takie są kierunki i przedmioty badania. Psychologia to bardzo złożona dziedzina i nie jest łatwo określić w jednym zdaniu, czym możemy się zajmować. Dla przykładu może to być połączenie filozofii, socjologii oraz antropologii. Na pewno znajdziemy na takich studiach typowe kierunki jak psychologia poznawcza, motywacja, rozwój czy psychopatologia. Pracy czeka nas naprawdę bardzo dużo i trzeba mieć predyspozycje do tego żeby być dobrym psychologiem.

Trzeba również mieć bardzo odporną psychikę, bo będą do nas trafiały osoby z bardzo różnymi problemami. W przypadku pracy z więźniami trzeba będzie być bardzo odważnym, bo trafiają do nas osoby, które kogoś zabiły alb zgwałciły. To trudny zawód, ale bez takich osób jak my, które się na jego wykonywanie decydują życie wielu innych osób będzie jeszcze trudniejsze. Tych zagadnień, o których trzeba tak bardzo dużo wiedzieć jest znacznie więcej. Wszystkiego dowiemy się, kiedy pójdziemy na taki kierunek studiów.

studia psychologiczne

Musimy przykładać się do tego, czego się uczymy, bo tylko wtedy będziemy dobrzy w przyszłości. Oczywiście bardzo ważne w tym zawodzie jest obeznanie i doświadczenie, ale jeśli nie mamy fundamentów i podstaw swojej wiedzy z tego kierunku to niestety, ale nigdy nie będziemy bardzo dobrymi psychologami, którzy są w stanie dotrzeć do najtrudniejszych przypadków, z jakimi mogą się spotkać podczas swojej długoletniej kariery.

Praca po studiach

Pracy nam nie zabraknie, bo osób, które potrzebują pomocy przybywa. Świadomość wielu osób jest coraz większa, dlatego tym bardziej takie osoby chcą korzystać z pomocy psychologa. Można pracować w poradniach jak i w placówkach publicznych i niepublicznych. Możemy również prowadzić własny gabinet i tam odpłatnie przyjmować pacjentów z różnymi zaburzeniami i problemami.

Bardzo dużo pracy jest w ośrodkach terapeutycznych. Można leczyć osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, ale również można pracę znaleźć w poprawczakach i zakładach karnych. Takich osób jak my cały czas brakuje, a tym bardziej brakuje specjalistów ze swojej dziedziny, którzy byliby w stanie pomóc nawet w bardzo trudnych przypadkach.

Czym jeszcze może się zajmować psycholog?

Na pewno psychologia to również manipulacja ludźmi. Jeśli oglądamy reklamy to są one w taki sposób stworzone żeby docierały tam gdzie trzeba. To również jest psychologia i zajmują się tym specjaliści. Wiedzą gdzie ustawić dany produkt, wiedzą, jaki zapach rozpylić żeby nasz zachęcić do kupowania. Mało tego potrafią nawet zwiększyć wielkości wózków sklepowych żebyśmy stracili czujność odnośnie zakupów, jakie robimy i wtedy wydamy o wiele więcej niż planowaliśmy. PR to kolejna dziedzina, którą zajmuje się psychologia. Wielu polityków i ludzi sławnych chce być na liście najbardziej popularnych, dlatego trzeba wiedzieć jak opinie publiczną o tym przekonać.

u psychologa

Manipulowanie naszym mózgiem to dzisiaj norma. Nawet, jeśli komuś wydaje się, że jest na to odporny, bo nie kupuje kosmetyków albo tego proszku do prania to jedzie na reklamowanie wakacje albo korzysta z tego jedzenia, które inni polecają. Jest tego naprawdę bardzo dużo, dlatego psycholog, który zna się na swojej pracy nigdy nie będzie narzekał na niską pensje i bezrobocie.

Warto być w tym zawodzie i pomagać ludziom jak i pomagać firmom, które chcą na tych ludziach zarobić. Tak to już jest w dzisiejszych czasach, że najważniejsze są pieniądze i każdy dąży do tego żeby ich mieć tak dużo jak to tylko jest możliwe. Będąc dobrym psychologiem można naprawdę całkiem sporo pieniędzy zarobić nawet w takim kraju jak nasz, dlatego warto kończyć takie studia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here