logistyka - studia

Logistyka to nic innego jak przepływ towarów i surowców z jednego miejsca do drugiego. To jak to szybko nastąpi i jak sprawnie zależne będzie od osoby, która się tym zajmuje. To trudny zawód, ale coraz więcej osób próbuje w nim siły. Warto zaznaczyć to, że w Polsce mamy kilkaset tysięcy samochodów ciężarowych, które zaopatrują sklepy w całym kraju. Te samochody na czas muszą dojechać, załadować się i rozładować. To naprawdę trzeba ogarnąć i dobrze zaplanować, bo inaczej powstanie chaos, a tego nikt nie chce.

Klient czeka już na towar po drugiej stronie kraju i trzeba się spieszyć z tym żeby tam na czas dotrzeć. Osoba, która kontroluje to wszystko musi być bardzo dobrze zorientowana w tym temacie i musi mieć tak naprawdę do tego talent. Tylko wtedy są szanse na to, że uda się jej zdobyć bardzo dobrą pracę i zarobić sporo pieniędzy. Na pewno osoby, które zajmują się tym nie są w Polsce doceniane i nie zarabiają tak dużo jak w innych krajach, ale z roku na rok się to zmienia na lepsze i to bardzo dobra wiadomość.

Logiczne myślenie i analizowanie

Logistyka jest związana właśnie z logiką i trzeba o tym pamiętać. W innym wypadku nie będziemy mogli tego zawodu wykonywać. Trzeba w racjonalny sposób podejmować decyzje i to często bardzo szybko, dlatego trzeba się do tego nadawać. Nie każda osoba, która dzisiaj kończy studia nadaje się do wykonywania takiego zawodu. Potrzebne tutaj jest doświadczenie, bo sama wiedza to za mało. Im dłużej się pracuje w tym zawodzie tym więcej się wie i można bardziej uważać na te problemy, które możemy tam napotkać.

Zawód jest stresujący, ale z drugiej strony nie ma innego wyjścia, bo ktoś tym musi się zajmować. Jeśli my tego nie zrobimy to znajdzie się ktoś inny. Rekrutacja na takie studia często oznacza, że przyjmowani są tylko najlepsi z najlepszych. Często organizowane są konkury świadectw. Wtedy dostają się tylko Ci, którzy bardzo dobrze się uczą, ale to akurat zaleta, bo jest szansa, że wtedy tym zawodem zajmą się takie osoby, które idealnie się do tego nadają.

logistyka

Wszystko tak naprawdę zależne będzie od tego, jaką uczelnię wybierzemy. Im lepsza uczelnia tym ma większe wymagania, ale my, jeśli chcemy otrzymać dobrą prace w poważnej firmie to uczelnia, którą ukończymy ma na to bardzo, ale to bardzo duży wpływ.

Rozpoczynamy studia

Już na samym początku wiele osób jest zaskoczonych, że logistyka to wcale nie takie łatwe studia jak im się wydawało. Pracy jest znacznie więcej, dlatego nie każdy sobie tutaj poradzi. Bardzo ważne w logistyce są języki obce i jeśli ktoś nie za bardzo się na tym zna to będzie miał bardzo, ale to bardzo trudno. W końcu to często są kontakty w firmami międzynarodowymi, dlatego znajomość jednego języka to może być za mało. Kolejny problem to matematyka. Jeśli ktoś się na niej nie zna to będzie miał ciężko przejść chociażby jeden semestr.

Te osoby, które już na studiach wykazują predyspozycje do tego żeby być dobrymi specjalistami z logistyki mogą liczyć na propozycje pracy. Zanim ukończą studia już ktoś się będzie nimi interesował, dlatego warto być w czymś dobrym, a wtedy nie mamy żadnego problemu z pracą. Wybierając kierunek studiów w tym przypadku logistykę jest dla nas bardzo ważne żeby wszystko było łatwiejsze i żebyśmy mogli na spokojnie się utrzymać z tego, co zarobimy. To, dlatego trzeba sprawdzać, co się dzieje na rynku pracy.

Rynek pracy

Im mamy więcej do powiedzenia w temacie logistyki tym większe są szanse na znalezienie bardzo dobrej pracy. Specjalistów poszukują firmy polskie jak i zagraniczne, a zatem jeśli się będziemy do nich zaliczać to można będzie przebierać w ofertach i wybierać takie, które są dla nas najkorzystniejsze. Osoby starsze, które od dawna pracują w tym zawodzie często trafiają na rynek osób bezrobotnych, ponieważ nie nadążają za tym, co nowe. Wiele z tych osób nie zna żadnego języka obcego.

na studiach

Nie róbmy tak jak oni i nawet, jeśli już mamy dobrą pracę to starajmy się cały czas rozwijać, a wtedy będziemy mieć przez całą swoją karierę bardzo dobrą pracę i będziemy sporo na tym zarabiać. Zanim zaczniemy studiować logistykę można sobie sprawdzić oferty pracy i wtedy będziemy wiedzieć, jakie zarobki nas dotyczą. Te zarobki zależne są od miejsca pracy oraz naszego doświadczenia.

Dla kogoś, kto jest w stanie działać na wysokich obrotach i daje z siebie wszystko czekają najlepsze oferty pracy, które oznaczają dużo pracy, ale równie dużo pieniędzy. Logistyka to przyszłość i nie ma, co liczyć na to, że nagle się coś zmieni i takie osoby po studiach nie będą już poszukiwane na rynku pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here