studia

Osoby, które chcą kontynuować naukę na studiach wyższych bardzo często zastanawiają się nad tym czy wybrać studia stacjonarne czy może niestacjonarne? Każdy rodzaj studiów ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba się zastanowić, co wybrać, bo to przecież zależne będzie od naszej przyszłości, a to ma dla nas kluczowe znaczenie. Oczywiście ważny jest również kierunek studiów, jaki wybierzemy, dlatego nad tym też trzeba będzie trochę posiedzieć.

Studia stacjonarne są najczęściej wybierane przez te osoby, które na to stać, bo wtedy uczęszcza się na studia aż pięć razy w tygodniu, a do tego są to najczęściej godzinny ranne. W przypadku studiów niestacjonarnych, które dawniej były zwane zaocznymi sytuacja jest całkowicie inne. Zjazdy są, co dwa lub trzy tygodnie i wtedy siedzi się na uczelni w weekend. Siedzi się wtedy w sobotę i niedziele od rana do wieczora.

Plusem jest to, że jeśli nie ma zjazdów to można normalnie pracować, a to na pewno oznacza, że można będzie się łatwiej utrzymać. Można mieć rodzinę, dom, samochód, prace i jeśli chcemy poszerzać swoje wykształcenie to wybieramy właśnie takie rozwiązanie. To przynosi nam dobre efekty, bo nie rezygnujemy z dotychczasowego życia tylko dokładamy do niego jeszcze studia.

Pracodawcy lubią studentów studiów niestacjonarnych

Dla pracodawcy taka osoba, która studiuje zaocznie to prawdziwy skarb. Często pracodawcy ogłaszają się, że chcą zatrudnić studentów, dlatego jeśli wybieramy taki rodzaj studiów to o pracę martwić się nie musimy i właśnie o to nam przecież chodzi. Czego dzisiaj wymaga od nas pracodawca? Na pewno doświadczenia, ale jeśli jesteśmy na studiach stacjonarnych to nie mamy na to czasu.

Będąc na studiach niestacjonarnych można na spokojnie studiować i pracować. Przez te wszystkie lata zdobędziemy wiele cennego doświadczenia, a po zakończeniu studiów można będzie albo dostać o wiele lepszą pracę albo można się ubiegać o awans czy podwyżkę. Właśnie tak to wygląda, że nam się to będzie bardzo, ale to bardzo opłacało i dlatego tak wiele osób się na to decyduje.

biblioteka

Może wybrać drugi kierunek?

Można również zrobić całkowicie inaczej, czyli studiujemy dziennie na jednym z kierunków, a później wybieramy studia niestacjonarne na drugi kierunku. Niektóre osoby potrafią w ten sposób na raz robić kilka kierunków. Oczywiście nie ma też, co z tym przesadzać, bo możemy się w tym wszystkim pogubić. Skupmy się na jednym czy dwóch kierunkach i wtedy będziemy mogli się w to o wiele bardziej zaangażować, a to przełoży się na lepsze efekty.

Studia to nie tylko papierek, ale również coś więcej i wiele o tym upomina. Trzeba znać się na tym, co robimy, bo takich osób pracodawca potrzebuje. Jeśli ktoś kończy studia i nie ma zielonego pojęcia o tym, co robił to niestety, ale nic dobrego z tego nie wyniknie. Nauka musi zostać w naszej głowie, a wtedy będziemy mogli o wiele więcej zarobić pieniędzy. Przecież mało, kto studiuje dla swoich ambicji tylko studiujemy, bo chcemy na tym jak najwięcej zyskać i w przyszłość bardzo dużo zarabiać.

Studia w Polsce

Obecnie mamy w Polsce wiele uczelni publicznych i niepublicznych, dlatego poziom nauczania bywa bardzo różny. Dawniej na studia dostawali się tylko najlepsi, a dzisiaj każdy, kto ma pieniądze na wpisowe i czesne może studiować to, co mu się podoba. To nie ma większego sensu, bo na ranku jest wiele osób po studiach, których wiedza jest zerowa i niestety nie mogą liczyć na to, że dostaną super pracę. Zaskakującej jest to, że wiele z tych osób myśli, że właśnie tak będzie i pracodawca na widok ich dyplomu rozłoży ramiona i będzie chciał ich mieć.

studia niestacjonarne

Niestety, ale tak dobrze nie ma nigdzie na świecie. Sam papierek, który potwierdza nasze studia to jedno, a to, że trzeba mieć duże doświadczenie i wiedzę to drugie. Niestety mało, kto jest w stanie to drugie sobie zagwarantować, dlatego bezrobotnych na studiach w Polsce jest bardzo dużo. My wyciągnijmy sobie z tego wnioski i nie podążajmy tą samą droga, co inni. Nie ma znaczenia czy wybieramy studia stacjonarne czy niestacjonarne, ale ma znaczenie to czy jesteśmy w tym dobrzy.

Te osoby, które są najlepsze mogą liczyć na wiele ofert pracy. Można wtedy przebierać w tych ofertach i wybierać takie, które są najlepsze i które dają najwięcej pieniędzy. Jeśli panujemy dzisiaj swoją przyszłość to trzeba będzie zastanowić się nad tym, jaki kierunek jest dla nas odpowiedni. Nie patrzymy jedynie na to, który jest modny, ale, w którym my czujemy się najlepiej. Wtedy będziemy w tym, co robimy bardzo dobrze i o to chodzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here