Prawidłowe wyposażenie gastronomii

Lokal gastronomiczny, aby dobrze prosperował i przynosił zyski, potrzebuje nakładów finansowych na profesjonalne wyposażenie. Sukces zależy w dużej mierze od umiejętności kucharzy oraz odpowiednich urządzeń. W zależności od rodzaju serwowanych potraw oraz formy działalności lokalu wyposażenie ma ogromny wpływ na jakość przyrządzanych posiłków.

Lepszy sprzęt to usługi gastronomiczne na lepszym i wyższym poziomie. Nowoczesny i dobry sprzęt pozwoli uniknąć sporo problemów spowodowanych ciągłymi awariami i naprawami sprzętu. Urządzenia gastronomiczne najwyższej jakości są bardzo funkcjonalne i wydajne. Dzięki temu praca w gastronomii będzie zdecydowanie szybsza i sprawniejsza. Co przekłada się na lepszą obsługę klientów oraz ich zadowolenie.

Zmywarki gastronomiczne

Mycie naczyń oraz drobnego sprzętu gastronomicznego powinno odbywać się tylko i wyłącznie w zmywarkach. Utrzymanie czystości to kluczowe zadanie właścicieli lokali gastronomicznych. Zarówno naczynia w restauracjach, jak i  wszelkiego rodzaju akcesoria w kuchni powinny zawsze błyszczeć. Płyny do mycia oraz nabłyszczające przyśpieszają schnięcie szkła. Ponadto zapobiegają tworzeniu się smug, kamienia oraz zacieków. Szczególnie sztućce po wcześniejszym spłukaniu resztek jedzenia wymagają intensywnego umycia. Użycie tego typu środków chemicznych sprawi, że nie będą one wymagały polerowania. Do najpopularniejszych zmywarek używanych w gastronomii należą zmywarki kapturowe. Posiadają one szerokie zastosowanie. Można w nich bez problemu myć wszelkiego rodzaju akcesoria kuchenne. Szczególnie te, które używane są do obróbki mięsa i ryb.

Przeczytaj także: https://www.cigg.pl/piece-konwekcyjne-najlepszy-wybor-restauracji/

Bemary gastronomiczne – zawsze ciepłe posiłki

Lokale gastronomiczne zajmujące się wydawaniem posiłków na miejscu muszą uwzględnić konieczność utrzymywania stałej temperatury potraw. Najważniejszą kwestią dla firm cateringowych, stołówek oraz restauracji, które wydają posiłki w formie szwedzkiego stołu, powinno być utrzymanie ciepłego posiłku. Bemary gastronomiczne pozwolą zapewnić stałą temperaturę posiłków. Tego typu sprzęt jest niezwykle funkcjonalny i zapewnia równomierne podgrzewanie posiłków, za pomocą grzałek umieszczonych w kąpieli wodnej. Zarówno potrawy mięsne, kasze, jak i gotowane warzywa nie tracą swoich walorów smakowych oraz odżywczych. Bemary posiadają również regulację temperatury. Nie powodują one przypalania potraw. Z kolei na zapleczu kuchennym sprawdzą się urządzenia, które pomieszczą kilka pojemników na różne dania, w tym również i zupy. Dostępne są bemary jezdne oraz wolnostojące.

Szukasz nowoczesnych pieców do gastronomii? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną na gp-piece.pl. A jeśli potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń do wyposażenia pralni przemysłowych, nie zapomnij odwiedzić gp-pralnia.pl.

Przekonaj się o korzyściach bezpośrednich zakupów u producenta – GastroProdukt oferuje niezawodne wyposażenie gastronomii i kompleksową obsługę doradczą dla Twojego biznesu. Sprawdź nasze taborety gazowe na GastroProdukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here