Tidal, Spotify, YouTube – gdzie sprzedawać swoją muzykę

Żeby skorzystać na możliwości spieniężenia swojej twórczości w internecie, należy szukać najlepszych okazji. Zwłaszcza takich, które pozwolą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. W ten sposób artyści zwiększają swoje szanse na uzyskanie konkretnych zysków.

Jak to zrobić? Niezbędna będzie właściwa dystrybucja muzyki, skupiona na konkretnych kanałach oraz najpopularniejszych miejscach, zbierających wokół siebie miliony użytkowników. I właśnie dlatego tak wiele uwagi muzycy poświęcają platformom streamingowym, które stanowią dla nich prawdziwą okazję do zarobku. Oczywiście pod warunkiem, że ich utwory okażą się popularne.

Najpierw jednak trzeba zająć się odpowiednim, skutecznym dostarczaniem treści na wspomniane serwisy. W tym miejscu warto zadać pytanie – które z nich wybrać? Czy powinno być to Spotify, Tidal, Vevo, Apple Music czy może YouTube?

Odpowiedź wydaje się prosta. Najlepiej postawić na obecność na każdej z wymienionych platform. Dzięki temu okazji do zarobku jest znacznie więcej. Do tego dochodzi możliwość zbudowania sporej, lojalnej bazy fanów, dzięki którym muzycy będą mogli poszerzać swoją działalność.

Jak powinna wyglądać sprawna dystrybucja?

Choć powyższy plan wydaje się naprawdę ciekawy, jego realizacja nie zawsze jest tak prosta, jak może się wydawać. Wymaga bowiem poświecenia sporej ilości czasu i zasobów, którymi muzycy nie zawsze dysponują. Z tego właśnie powodu niezwykle pomocny wydaje się profesjonalny dystrybutor muzyki, który tym wszystkim zajmie się za nich.

Kto może wcielić się w takiego dystrybutora? Dla wielu twórców naturalnym wyborem wydają się agregatory treści cyfrowych, które gwarantują bardzo szeroką pomoc, związaną z realizacją rozbudowanych usług. Związane są one między innymi ze sprawnym dostarczaniem treści na wspomniane serwisy, dzięki czemu artyści mogą mieć pewność, że są dostępni w najważniejszych miejscach.

Promowanie muzyki jako nieodłączny element działań

Agregatory są ponadto w stanie prowadzić intensywne działania promocyjne, których celem będzie między innymi dostarczenie konkretnych utworów na popularne playlisty, jak również znaczne poszerzenie grupy odbiorców. Wszystko to może przełożyć się na lepszą „widoczność” zespołu na rynku, a także na znaczne zwiększenie szans na spieniężenie swojej twórczości. Współpraca z takimi podmiotami wydaje się więc niezwykle korzystna. Szczególnie dla muzyków, którzy nie mają wystarczającej wiedzy, ani doświadczenia, by zająć się tym wszystkim w pojedynkę.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here