marketing restauracji
fot. pexels.com

Marketing restauracji to bardzo ważny aspekt, o którym wielu restauratorów zapomina. Zazwyczaj skupiają się oni na dopracowaniu wystroju restauracji, znalezieniu profesjonalnej kadry, a szczególnie szefa kuchni i właściwie tyle. Niestety obecnie marketing jest ważny również w kontekście prowadzenia biznesu gastronomicznego. Dowiedz się, jak reklamować restauracje i jak tego nie robić!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/kulinarne-zapotrzebowania-polakow-co-nam-powie-o-restauracji-liczba-przyznanych-gwiazdek-michelin/

Błędne przekonanie o tym, że marketing jest zbędny

Zauważ, że wiele restauracji w Internecie nie istnieje albo jest trudno je znaleźć, natrafić na nie podczas szukania miejsca chociażby na dobry obiad. Wynika to stąd, że właściciele restauracji i innych punktów gastronomicznych nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to ważne. 

Tego nie rób!

Czasem jest też tak, że w jakiś sposób można natrafić się na informację o danej restauracji, ale nie jest ona dopasowana do klienta, do aktualnych trendów marketingowych i momentu, w którym znajduje się obecnie konsument. Tego typu, można powiedzieć nietrafione reklamy, to ulotki rozdawane masowo w ogromnej ilości. Zapewne znasz choć jedną restaurację, która w ten sposób działa – roznosi ulotki. Nie jest to dobry marketing i sposób na promowanie restauracji. Wynika to stąd, że obecnie konsument bardzo mocno zwraca uwagę kwestie środowiskowe, ochrony natury. Rozdawanie ulotek przeczy poglądom pro środowiskowym, a chęć promowania restauracji może zamienić się w sygnalizowanie, że to miejsce nie jest godne odwiedzenia.

Skuteczne metody marketingu restauracji

  • Pokaż się w Internecie – profile w social media oraz strona www to naprawdę minimum i obecnie swego rodzaju must have. Online możesz pokazywać dania, jakie można zamówić w restauracji, nagrywać wideo. To też sposób na kontakt z odbiorcą. Warto to wykorzystać.
  • Pamiętaj, aby menu Twojej restauracji było dobrze widoczne. Nie tylko przed restauracją, ale też w sieci. Klienci naprawdę zwracają na to uwagę.
  • Co wyróżnia Twoją restaurację? Znajdź chociaż jeden taki punkt – na pewno jest i mów o nim, zaznaczaj to przy wypowiedziach. Dzięki temu klient będzie mógł skojarzyć sobie właśnie Twoją restaurację.
  • A co powiesz na szkolenia w restauracji? Np. z przygotowywania ciekawych potraw? Przemyśl to, bo to świetny sposób na przyciągnięcie różnych typów klientów.

Przeczytaj też: http://www.elegans.pl/jak-zrobic-dobre-selfie-skuteczne-rady-ktore-mozesz-wdrozyc-od-zaraz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here