bitcoin
fot. pixabay.com

Temat kryptowalut staje się w ostatnim czasie bardzo popularny. JEdnakże chociaż wiele osób słyszało już termin kryptowaluta i nie dziwi ich on, to jednak wciąz mało kto wie, jak naprawdę działa system kryptowalut. Postaramy się w tym artykule przybliżyć nieco ten temat i wyjaśnić ewentualne nieścisłości. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zdobyc-bitcoin/

Co to jest kryptowaluta

Zacznijmy więc  od wyjaśnienia samego pojęcia. Nazwa wskazuje nam, że mamy do czynianie z pewnym rodzajem pieniądza, środka płatniczego i to skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe. Kryptowaluta to nowy, innowacyjny system księgowy funkcjonujący w rozproszeniu. Przechowuje on dane na temat umownych jednostek. Umownych, ponieważ nie mamy do czynienia z tradycyjnym, fizycznym pieniądzem, do jakich byliśmy do tej pory przyzwyczajeni, tylko z pieniądzem wirtualnym. Nie mamy więc fizycznej postaci kryptowaluty. Przechowywana jest natomiast na komputerach, smartfonach. Tworzymy w nich tzw. wirtualny portfel. Z tego tez względu wszystkie transakcje z udziałem kryptowalut są dokonywane elektronicznie pomiędzy stronami. Każda jednostka kryptowaluty ma swój identyfikator, przypisany do niej unikalny kod, ci pozwla uniknąc oszustw poprzez ich kopiowanie. 

Zaleta systemu kryptowalut jest to, że nie jest regulowany przez żaden bank centralny, który mógłby wpływać na ich wartość i sztucznie nią sterować. O jej wartości decyduje wolny rynek. Minusem jest natomiast to, że transakcje poza nadzorem bankowym nie mają zabezpieczenia. Nie wszyscy więc decydują się na podjęcie takiego ryzyka. Warto jednak zauważyć, że rynek kryptowalut podlega zaawansowanym zabezpieczeniom elektronicznym. Skala ryzyka nie jest wiec tak duża. 

Bitcoiny – jak je zdobyć?

Najpopularniejsza kryptowaluta od lat jest Bitcoin. Najprostszym sposobem na jego zdobycie jest skorzystanie z giełdy kryptowalut i po prostu zakupienie go. Możemy również zakupić je w bitcoinmacie lub bezpośrednio od osoby prywatnej. Co ciekawe bitcoiny mogą też być rodzajem wynagrodzenia za pewne podjęte działania na czyjąś korzyść. W ten sposób można zarobić bitcoiny na przykład w ramach programów afiliacyjnych. 

Przeczytaj też: http://www.cupit.pl/jaki-dysk-zewnetrzny-wybrac/

 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here