Zawiesia linowe czy zawiesia łańcuchowe - na co postawić

Producenci mają w ofercie sprzedażowej zawiesia linowe i łańcuchowe, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z największymi zaletami i wadami poszczególnych rozwiązań. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są kluczowe cechy poszczególnych zawiesi i gdzie można je wykorzystać.

Kwestie bezpieczeństwa

Przy transporcie ładunku warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa, które odgrywają bardzo ważną rolę. Zarówno linowe jak i łańcuchowe zawiesia, mogą pochwalić się wysoką wytrzymałością pod warunkiem, że postawi się na produkty od renomowanego producenta. Zawiesia od mało znanych producentów, które nie mają żadnych certyfikatów należy omijać szerokim łukiem.

Uważać należy również na zawiesia łańcuchowe i linowe, które produkowane są metodami garażowymi. Niestety nawet najlepsze jakościowo prasy hydrauliczne do zakuwania węży hydraulicznych nie będą w stanie idealnie dopasować tulei aluminiowych.

Cena ma znaczenie

Dla większości osób jednym z najważniejszych parametrów decydującym o wybraniu konkretnego rozwiązania jest oczywiście cena. Zawiesia linowe jak łatwo zauważyć mogą być nawet dwa razy tańsze od zawiesi łańcuchowych. Osoby, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na kwestie budżetowe, powinny rozejrzeć się właśnie za linowymi zawiesiami, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Oryginalne zawiesia łańcuchowe są z kolei idealnym wyborem dla tych firm, które kładą duży nacisk na stałą produkcję i potrzebują solidnych zawiesi z najwyższej światowej półki. Odpowiednio serwisowane zawiesia łańcuchowe nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania, dlatego też jest to jednak z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.

Żywotność

Przy wyborze niezawodnych zawiesie warto zwrócić uwagę również na ich żywotność. W tym konkretnym przypadku zdecydowanie lepszymi parametrami mogą pochwalić się łańcuchowe zawiesia. Jeżeli zawiesia są eksploatowane zgodnie z zaleceniami producenta i przynajmniej raz do roku oddaje je się do regeneracji, to bez żadnego większego problemu mogą służyć nawet przez 10 lat.

W przypadku zawiesi linowych tutaj również należy pamiętać o systematycznych przeglądach. Niestety regeneracja linowych zawiesi jest mocno ograniczona. O regularnej regeneracji należy pamiętać przede wszystkim w przypadku zawiesi wielocięgnowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here