zarządzanie kierunek na studiach

Rynek pracy wymusza na nas coraz to większą elastyczność. Nie inaczej jest w wypadku zdobytego przez nas wykształcenia. Raz zdobyty tytuł magistra w obecnych czasach nie daje nam żadnej gwarancji zatrudnienia.

Szkoły wyższe widząc zapotrzebowanie na coraz to nowe profesje, starają się układać plan edukacyjny w sposób tak zorganizowany by odpowiadał on w pełni potrzebom rynku pracy.
Na chwilę obecną w naszym kraju panuje tak zwany trend „rynku pracownika”, polegający na tym iż to pracodawcy muszą usilnie zabiegać o pracowników, kusząc ich licznymi benefitami czy bardzo wysokimi stawkami za wykonywanie usług.

Co jednak w wypadku, gdy nasze wykształcenie stało się „przestarzałe” i aktualnie nie ma zapotrzebowania na nabyte przez nas umiejętności? Istnieje kilka rozwiązań tego problemu.
Po pierwsze należy zainteresować się całkowitym przebranżowieniem. Umożliwi nam to podjęcie odpowiednich studiów, lub uzupełnienie i odświeżenie posiadanego wykształcenia za pomocą studiów podyplomowych.

W wypadku gdy zdecydujemy jednak że nie mamy chęci i ochoty po skończeniu nauki pracować na klasycznym etacie należy wziąć pod uwagę założenie własnej działalności gospodarczej.
Niesie to ze sobą wiele zalet. Po pierwsze to my jesteśmy dla siebie sterem i okrętem, nie obowiązują nas sztywne ramy pracy, i nikt nie jest naszym przełożonym.
Kierując jednak firmą bez wcześniejszego poszerzenia wiedzy całość przedsięwzięcia może okazać się ryzykowna. Zarządzanie – studia, pomogą nam zrozumieć mechanizmy zachodzące w nowych przedsiębiorstwach. To dzięki nim poznamy podstawy prawa pracy, nauczymy się podstaw zarządzania kadrą, czy zaznajomimy się z rachunkowością zarządczą pozwalającą nam mieć kontrolę nad budżetem przedsiębiorstwa.

zarządzanie - studia

Prowadzenie własnej firmy jest skomplikowanym procesem wymagającym od prezesa szeregu talentów.
Pamiętać jednak należy, że każda firma opiera się na pracownikach, bez nich całe przedsięwzięcie traci sens. Starajmy się zatem szanować ich pracę oraz nie pozostawajmy głusi na ich prośby.

Początki prowadzenia firmy będą jednak wymagały od nas szeregu poświęceń. Będziemy musieli zapomnieć o sztywnych ramach czasu pracy, a sprawy zawodowe na okres roku lub dwóch staną się absolutnym priorytetem. Należy wtedy wprowadzić w nasze życie odpowiedni balans, tak by sprawy firmowe nie miały negatywnego wpływu na panujące w rodzinie relacje towarzyskie.

Początki działalności wiążą się również z załatwianiem masy spraw z dokumentacją firmową. Powinniśmy jak najszybciej wybrać program komputerowy ułatwiający nam przepływ dokumentów w firmie. Na rynku obecnie znajduje się kilka tego typu urządzeń, dlatego wybór jednego z nich nie powinien być dużym problemem.
Zatrudniając pierwsze osoby do firmy należy zwrócić uwagę na szereg cech charakteru, które świadczyć mogą o tym że dana osoba sprawdzi się na stanowisku.

Po pierwsze, warto skupić się nad dotychczasowym doświadczeniem zawodowym kandydata do pracy w naszej firmie. Bardzo często nabyte już wcześniej umiejętności mają szanse zaprocentować w przyszłości. Sprawą drugorzędną pozostaje tutaj kwestia wykształcenia, gdyż to od talentu i intelektu kandydata zależy czy w krótkim czasie będzie w stanie nabyć potrzebne do wykonywania pracy umiejętności.
Rekrutując pracowników niskiego szczebla zwróćmy uwagę na takie cechy charakteru jak: pokora, sumienność czy rozumienie poleceń. Dzięki tym cechom posiadanym przez pracownika praca stanie się sprawniejsza, a wdrożenie wszelkich zmian powinno przebiegać szybciej.

pieniadze po studiach

Jeżeli chodzi o pracowników szczebla średniego-czyli kadrę kierowniczą, osoby te cechować się powinny asertywnością, samodzielnością, dobrą organizacją pracy i umiejętnością delegowania zadań podlegającym im pracownikom. Sprawny działający kierownik jest podstawą dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa.
Wracając do tematu studiów, samo zdobycie wykształcenie nie jest oczywiście gwarantem odniesienia przez nas sukcesu w biznesie.
Składa się na to bardzo wiele czynników, zaczynając od naszych cech charakteru a na zwykłym szczęściu kończąc.

Jednak podnoszenie kwalifikacji czy chęć zmian świadczy o nas samych jak najlepiej. Chcemy w ten sposób zmienić oraz polepszyć otaczającą nas rzeczywistość.
Ponadto dzięki studiom być może otworzą się przed nami nowe możliwości poprzez poznanie nowych osób? to tam spotkamy wymarzonego wspólnika z którym razem zrealizujemy nasze plany?
Decyzja o podjęciu studiów może się okazać jedną z najlepszych jakie podjęliśmy w naszym życiu. Nie warto więc czekać! czas na działanie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here