szafki na buty

Przedpokój to jedno z tych miejsc, które na co dzień nie znajduje się w centrum zainteresowania. Podobnie jest w kontekście wystroju – skupiamy się zazwyczaj na salonie, kuchni czy sypialni. Tymczasem odpowiednie szafki na buty pozwolą bardzo zmienić wystrój i są równie istotne dla wyglądu pomieszczenia, jak inne elementy, takie jak np. lustro. To, co zazwyczaj sprawdza się bardzo dobrze, to wszelkie elementy drewniane. Porządne, np. mahoniowe szafki pozwolą zbudować wyjątkowy nastrój. Warto zadbać także o odpowiednią spójność pomiędzy kolorami ścian w przedpokoju i kolorem szafek.

A może własnoręcznie?

Dobrym rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej powszechne jest samodzielne wykonanie szafki na buty. To stosunkowo prosty mebel, który może mieć nawet formę otwartą – jedynie do wystawienia obuwia. Wymaga tak naprawdę połączenia ze sobą kilku desek. Bardzo fajnym pomysłem jest wykorzystanie starych mebli lub nawet europalet. Dzisiaj mamy bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju warsztatów, w czasie których można się nauczyć podstaw stolarstwa i dzięki temu samodzielnie zbudować mebel.

Jeżeli mamy dużo miejsca w przedpokoju, to możemy zdecydować się też na bardziej rozbudowaną formę szafki na buty – w formie zamkniętej, niemal przypominającej regał. W najbardziej standardowej konfiguracji w takiej szafce mamy 2-3 duże, odchylane szuflady, w których pomieści się kilka sztuk obuwia. Najmodniejsze obecnie szafki to te wykonane z jasnego drewna lub ciemnego materiału przypominającego drewna. Bardzo duży wybór tego rodzaju szafek znajdziemy w sieciowych sklepach z meblami – ceny podstawowych modeli zaczynają się już nawet od 200-300 złotych. Istotnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze szafki na buty jest jej wysokość. Jeżeli kupimy mebel z szufladami równie dobrze możemy wykorzystać go jako komodę. Na górze znajduje się duży blat, który możemy wykorzystać do np. postawienia koszyka na klucze, maseczki, czy inne podstawowe przedmioty codziennego użytku.

Nie idź w stronę plastiku

Jeżeli chodzi o szafki na buty w biurze, to może to być przydatny mebel, szczególnie w przypadku okresu jesienno-zimowego. Możemy przygotować przy wejściu do biura skromną szafkę i zachęcić pracowników do zmiany obuwia. Pozwoli to uniknąć walającej się po całym biurze pluchy i błota naniesionego z dworu. Inwestując w szafki na buty do biura nie warto decydować się na najprostsze, plastikowe szafki. Zazwyczaj są one wykonane z niskiej jakości tworzywa, w bardzo podstawowych kolorach – najczęściej czarnym i białym. Może jednorazowy koszt takiej szafki będzie niski, jednak z pewnością nie wytrwa ona długo. Warto też wziąć pod uwagę design – decydując się na kupno nowej szafki weźmy pod uwagę, czy dobrze komponuje się ona z innymi elementami wystroju. Jedno jest pewne – szafka na obuwie to jeden z podstawowych mebli, o który warto zadbać projektując przedpokój. Im lepiej dobierzemy ten mebel, tym bardziej będziemy z niego zadowoleni. Warto dobrze przemyśleć ten wybór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here