Na pewno każdy marzy o tym, by móc zarabiać pieniądze jak najmniejszym wysiłkiem. Niestety często marzenia zderzają się z okrutną rzeczywistością i okazuje się, że trzeba ciężko pracować, by dorobić się przyzwoitych pieniędzy. Niektórzy starają rozkręcić sobie swój biznes. Nie jest to łatwym zadaniem. W co warto zainwestować, by to się opłaciło?

To pytanie zazwyczaj nurtuje każdego kto zaczyna przygodę z własną działalnością.

Jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych inwestycji jest włożenie pieniędzy w sklep. Warto jest otworzyć swój sklep z kilku powód. Jednym z nim jest względne łatwe ogarnięcie papierkowej roboty. Należy skupiać się głównie na dostawach towaru oraz na sprzedaży. Wszystko podliczamy i gotowe. Nie jest to trudne i zapewne każdy by sobie z tym poradził.
Dobrym przykładem jest tu historia mojego znajomego, który już podczas nauki w szkole nigdy nie grzeszył inteligencją. Co tu dużo mówić, lubiłem go, ale niestety nie był on najmądrzejszy. Wraz z wiekiem zaczął trochę dorastać i doceniać wiedzę jako ogólne pojęcie.

Zaczął od dokształcać się we własnym zakresie w temacie prowadzenia własnej działalności. Gdy wszystkiego się nauczył to postanowił spróbować swoich sił właśnie w tej kategorii. Stwierdził, że otworzy swój sklep, w którym będzie sprzedawał artykuły spożywcze. Wystąpił on o dofinansowanie do państwo. Przydzielono mu pieniądze na otwarcie swojego sklepu. Chciał czy nie chciał musiał rozkręcić swoją działalność. Bardzo ważna w tym wszystkim jest reklama. To dzięki niej ludzie mogli usłyszeć o nowo powstałym sklepie, który dopiero stawiał swoje pierwsze kroki. Ja mu dodatkowo pomagałem w tym wszystkim jako, że był to mój najlepszy przyjaciel.

Zorganizowałem mu ulotki. Właściwie sam je stworzyłem bo zajmowałem się grafiką komputerową. Od strony wizualnej zająłem się wszystkim. Włącznie z logiem sklepu. To zachęcało także ludzi do odwiedzenia i zakupów w tym sklepie. Nadałem mu też odpowiednią i niespotykaną nazwę, która przyciągała klientów. I tak wspólnymi siłami udało się nam stworzyć sklep, który bardzo dobrze prosperował. Oczywiście z początku nie było kolorowo, a ludzie niechętnie odwiedzali niesprawdzone sklepy.

Ale im dalej w las tym było lepiej. Początkowo byliśmy ucieszeni nawet gdy w ciągu dnia pojawiło się 5 klientów. Niby nic, ale zawsze coś. Każdy kiedyś zaczynał i wiedzieliśmy by zbudować dobrze prosperującą placówkę to musimy trochę się pomęczyć. Wszystko skończyło się dobrze, a my jesteśmy dumnymi posiadaczami sklepu. Oczywiście ja zostałem współwłaścicielem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here