studia wojskowe

Bardzo dużo osób interesuje się na dzień dzisiejszy wojskiem, dlatego szukają również wszystkiego, co dotyczy studiów wojskowych. Jeśli chcemy przyszłość zawierzyć armii i naprawdę się do tego nadajemy to można będzie to zrobić. Jest to dobrym pomysłem i dla kobiet i dla mężczyzn.

Dzisiaj obie płcie bardzo chętnie wybierają wojsko, a zatem trzeba zdobyć dużo cennych informacji na ten temat żeby mieć świadomość jak to w ogóle wygląda. Wiele osób nie za bardzo wie, co oznaczają studia wojskowe i jakie są kierunki. Krążą legendy i mity, dlatego trzeba zdobyć informacje, które rozjaśnią nam ten temat i nie będziemy już mieć żadnych wątpliwości czy chcemy w tym kierunku podążać czy nie.

Wybieramy studia wojskowe

Jeśli chodzi o samo kształcenie to mamy podobne zasady jak w przypadku zwykłych kierunków, które wiele osób wybiera. Oczywiście wiedza, jaką przyswajamy na tych studiach jest trochę inna niż na studiach zwianych z chemią czy informatyką. Można być zaskoczonym tym, że nie będziemy mieć jedynie przedmiotów o wojsku i armii. Żołnierz, który ma być wykształcony musi mieć trochę szersze pojęcie o świecie, dlatego tych przedmiotów, które tam znajdziemy będzie więcej. Może to być dziennikarstwo wojskowe albo informatyka i mechatronika.

Oczywiście w wojsku bardzo przydatna będzie tez logistyka, dlatego te zagadnienia również będziemy poruszać. Jeśli chodzi o kształcenie się tylko i wyłącznie w charakterze wojskowym oznacza, że trzeba będzie wybrać tylko wojskowe uczelnie. Nie można tego robić w innych uczelniach w naszym mieście.

Często to oznacza przeprowadzkę do innego miasta i zaczynanie wszystkiego od nowa. Skoro wojsko to nasza przyszłość to na pewno warto podjąć takie wyzwanie. To będzie dla nas pierwszy sprawdzian czy damy sobie radę. Są tez takie kierunki jak wydział Wojskowo-Lekarski i wtedy mamy część studiów w uczelniach wojskowych, a część w cywilnych.

helikopter

Rozpoczynamy studia

Do wyboru mamy studia pierwsze i drugiego stopnia. Nauka na studiach kończy się dokładnie tak samo jak wszędzie, czyli egzaminem magisterskim. W tym czasie mamy również egzamin na oficera. Po zakończeniu studiów otrzymujemy dwa dyplomy. Pierwszy to tytuł magistra, a drugi to patent oficerski i mianowanie na stopień podporucznika. Różnicą pomiędzy cywilnymi i wojskowymi studiami dotyczy również podstawowego szkolenia, jakie trzeba będzie odbyć.

Skoro mamy być oficerami po zakończeniu studiów to byłoby dobrze wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Dowiemy się jak używać broni, jak korzystać z topografii wojskowej i jak ćwiczyć na poligonie. Kształcenie na jednym i drugim stopniu trwa łącznie pięć lat. Nie są to łatwe lata, bo trzeba przyswoić bardzo dużo wiedzy i jeszcze do tego dochodzi rozwój naszych umiejętności i ćwiczenia. Poza nauką będziemy w czasie studiów wysyłani na szkolenia.

To mogą być szkolenia na samolotach, poligonach, okrętach, wszystko zależne będzie od tego, jaki profil studiów wybraliśmy. W tym właśnie kierunku będą chcieli nas wyszkolić tak dobrze jak to tylko jest możliwe. Wtedy jesteśmy przydatni i dla kraju i dla armii, a właśnie to jest nasz cel studiowania. Chcemy się poświecić karierze i wiele dla siebie na tym etapie zyskać.

Co możemy robić po zakończeniu studiów?

żołnierz

Szkolimy się w danym kierunku, który wcześniej wybraliśmy i właśnie w tym zawodzie można będzie pracować. Tutaj nie ma problemu z bezrobociem, bo kończymy studia i mamy pracę. Wszystko odbywa się bardzo płynnie, dlatego zainteresowanie studiami wojskowymi cały czas rośnie, bo po cywilnych studiach wcale nie jest łatwo otrzymać pracę. Wiele osób ma z tym problemy, a tutaj, chociaż tego problemu mieć nie będziemy. Pracować można w administracji wojskowego i publicznej. Można również pracować w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli. Jeśli chodzi o posady prywatne to można pracować w firmach doradczych czy w agencjach ochrony.

Pracy na pewno nam nie zabraknie, dlatego trzeba zastanowić się dzisiaj nad swoją przyszłością. Nie każdy się nadaje do wojska i trzeba mieć tego świadomość. To nie film, że wszystko jest piękne i super. W rzeczywistości jest to trudny kierunek, ale i później trudne wykonywanie zawodu. Wielu żołnierzy zawodowych po studiach rezygnuje ze swojej pracy i dzisiaj zajmują się czymś całkowicie innym. Jeśli my czujemy, że to jest coś dla nas to trzeba będzie w tym kierunku pójść i sprawdzić jak naprawdę takie studia wojskowe wyglądają. Jeśli to coś dla nas to mamy zapewnioną pracę i dobre zarobki, a dzisiaj to jest przecież najbardziej istotne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here