stomatologia

Stomatolog to zawód z przyszłością. Na pewno w naszym kraju można będzie zarobić bardzo dużo pieniędzy prowadząc swoją praktykę. Można pracować w klinikach stomatologicznych, ale można również prowadzić własny gabinet. Zęby Polaków są w fatalny stanie. Sami się do tego doprowadziliśmy, ale jest też dobra wiadomość. Nasza świadomość jest coraz większa, dlatego chcemy dbać o zęby. Dla stomatologów to okazja do tego żeby zacząć zarabiać bardzo dużo pieniędzy.

Jeśli dbalibyśmy o swoje zęby wtedy, kiedy był na to czas to dzisiaj takich problemów byśmy nie mieli. Teraz trzeba płacić za usługi stomatologiczne bardzo dużo pieniędzy. Wiele młodych osób zastanawia się nad tym czy by nie wybrać sobie takiego kierunku studiów. Nie jest to łatwy kierunek i nie każdy lubi patrzeć na zepsute zęby swoich pacjentów. Taką pracę trzeba lubić, dlatego warto sprawdzić czy my się do tego nadajemy, bo, po co tracić czas skoro można byłoby wybrać się na inny kierunek, który jest dla nas o wiele bardziej przyjemny? Warto właśnie w ten sposób do tego podejść.

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym

Właśnie od tego trzeba zacząć, że musimy ukończyć studia lekarsko-dentystyczne. Nie trzeba nikomu tłumaczyć ze na kierunki związane z medycyną nie jest łatwo się dostać? Trzeba będzie walczyć z tysiącami osób, które chcą być właśnie tutaj gdzie my. To jest uczulenia dla kogoś, kto naprawdę się zna na tym i chce to robić. Nawet, jeśli ktoś się dostanie to nie ma żadnej gwarancji, że się utrzyma. Pierwszy semestr to dość spory odsiew osób, które nie nadają się do tego.

Niektóre myślały, że skoro już są na uczelni to teraz będzie jak na filmach, ale niestety bardzo szybko zostały sprowadzone na ziemie. Jeśli chcemy dostać się na takie studia, albo w ogóle chcemy żeby nas poważnie traktowali to już w szkole średniej trzeba będzie się skupić na kilku ważnych przedmiotach. To na pewno będzie biologia, chemia, fizyką i języki obce. To, co mamy z polskiego nie jest takie ważne, a tym bardziej z historii. To, dlatego trzeba się skupić na tych przedmiotach, które później są brane pod uwagę.

u stomatologa

Nasze studia stomatologiczne

Jeśli ktoś wybierze taki kierunek to szybko zauważy, że trochę się to wszystko różni od tego, co mamy na innych kierunkach. Nie ma tutaj prac magisterskich, które trzeba na koniec napisać i obronić. Nie musimy się również martwić pracami licencjackimi czy inżynierskimi. Oczywiście nie oznacza to, że wystarczy chodzić i już jest wszystko zaliczone. Na koniec trzeba będzie zaliczyć egzamin państwowy, który jest bardzo, ale to bardzo trudny.

W przypadku stomatologii ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale również praktyczna, dlatego wiele czasu trzeba będzie na nią poświecić. Z biegiem czasu ta wiedza praktyczna będzie osiągała coraz wyższy poziom, bo właśnie na tym to polega. Trzeba się jakoś uczyć i trzeba się do tego przykładać, a wtedy na pewno będziemy dobrymi specjalistami. Specjalistów cały czas brakuje w naszym kraju.

Stomatologów mamy wielu, ale nie wszystkie gabinety mają bardzo dobrą opinię. Wiele z nich wykonuje zabiegi bardzo niedbale i już po wyjściu okazuje się, że plomba nam wypadła. Zdarzają się sytuacje, że leczony kanałowo jest ząb, który do niczego się nie nadaje. Nabijamy tym samym komuś kasę i na koniec jeszcze trzeba będzie zapłacić za jego wyrwanie.

Praca stomatologa

stomatologia - studia

Jeśli stomatolog wybiera pracę w państwowych ośrodkach zdrowia to za wiele na tym nie zarobi. Jeśli natomiast ma wiele specjalizacji i cały czas się szkoli, co oznacza, że może w pewnym momencie wykonywać skomplikowane operacje to wtedy jest już specjalistom, a to przełoży się na jego zarobki. Takich ludzi nam trzeba i takich ludzi poszukują na całym świecie. Praca sama w sobie nie jest przyjemna, ale tak jak zostało to wspomniane na początku to trzeba po prostu lubić.

Wiele osób, które zaglądają nam do buzi i leczą zęby kocha swój zawód i to widać, bo efekty ich pracy są o wiele lepsze niż u innych. Jeśli się czegoś nie czuje i nie chce robić to nigdy się tego nie zrobi w taki sposób żeby pacjent był zadowolony. Wiele młodych osób wybiera ten zawód, bo wydaje im się, że jest łatwiejszy od bycia lekarzem, ale to nie jest prawdą.

Tutaj również dużo pracujemy i bardzo ciężko, a zdarzają się takie przypadki, które zagrożone są nawet życiem. To, dlatego trzeba się bardzo dobrze znać na tym, co się robi żeby komuś pomóc, a nie mu zaszkodzić. Te osoby, które ukończą stomatologia studia i zostaną stomatologami i będą w tym dobre mają zapewnioną pracę aż do emerytury, bo klientów im nie zabraknie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStudia wojskowe
Następny artykułStudia medyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here