Sprawdź, co pasuje do Ciebie - rozrywka w wersji Audio

Audiobooki to doskonała alternatywa dla książek czy ebooków, których nie mamy możliwości czytać zawsze i wszędzie. Pozwalają na zanurzenie się w ulubionych historiach nawet bez otwierania oczu. Wersje audio zyskują coraz większość popularność ze względu na łatwość w dostępie i użytkowaniu, ponieważ można z powodzeniem słuchać książek nie tylko podczas długiej podróży, ale również w trakcie wykonywania prostych obowiązków domowych. Jedyną z największych platform, oferujących różnorodne audiobooki, jest Storytel, która posiada bogaty asortyment literatury każdego rodzaju.

Wśród osób, które lubią słuchać audiobooków, jest też wiele miłośników fantastyki oraz fantastyki naukowej. Ten nurt to jeden z najpopularniejszych, jakie oddziałują nie tylko w literaturze, ale również w kinematografii, czy w grach komputerowych. Fantasy pobudza wyobraźnię, a także pozwala odprężyć się z podczas czytania. Sprawdziliśmy, jakie pozycje fantasy oferuje platforma Storytel

”Pan lodowego ogrodu” Jarosław Grzędowicz

Ten czterotomowy cykl powieści science fantasy zapisał się na kartach polskiej fantastyki. Główny bohater to mężczyzna, który dzięki najnowszej technologii włada nadludzkimi siłami. Przybywa on na planetę, na której grupa naukowców przeprowadza badania. Jednak z czasem kontakt z nim się urywa. Opowieść jest nie tylko świetna pod względem opisu akcji, ale również przedstawienia niesamowitego świata. W książce pojawiają się fantastyczne zwierzęta, magowie, potwory, a także kapłani.

“Achaja” Andrzej Ziemiański

Trzytomowa powieść ukazywana w latach 2002-2004, w której występuje zarówno zaawansowana technologia, jak i elementy magiczne. Opowiada historię księżniczki, która w wyniku zawiłości na dworze zostaje odsunięta od tronu. Szybko musi nauczyć się, jak to jest żyć w zupełnie innej rzeczywistości. Cykl trafił w gusta wielu czytelników zaliczany do gatunku przygodowo-fantastycznego.

”Wehikuł czasu” H. G. Wells

”Wehikuł czasu” H. G. Wells

To już klasyka fantastyki naukowej, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom twardych faktów i osobom o racjonalnych przekonaniach. Poznajemy w niej młodego naukowa, który marzy o stworzeniu wehikułu czasu. Udaje mu się stworzyć działające urządzenie, które przenosi go w czasie do roku 802701. Na miejscu znajduje świat, który z pozoru wydaje się idealnym miejscem do życia. Z czasem jednak okazuje się coraz mroczniejszą wizją przyszłości, w której to człowiek ulega degeneracji.

“Królewska krew” Michael J. Sullivan

Niezwykle ciekawa i wciągająca opowieść o władzy i równości względem innych. Nadmiar spisków i intryg doprowadza do zamordowania króla, a winą obarcza się niesłusznie Royce’a i Hadrian. Podejrzani nie zamierzają jednak dać się pojmać, dlatego ruszają w podróż, mającą na celu znalezienie prawdziwego winnego. Przewrotna, a jednocześnie bardzo interesująca wędrówka odbywa się w towarzystwie magii i przy spotkaniach barwnych postaci.

“Siewca wiatru” Maja Lidia Kossakowska

“Siewca wiatru” Maja Lidia Kossakowska

Intrygująca powieść uważana za jeden z bestsellerów polskiej fantastyki. Autorka przedstawia świat, w którym panuje ostateczna walka ze Złem. Anioły przedstawione są jako postaci diaboliczne o przerażającym usposobieniu. Książka nie tylko w wysublimowany sposób przedstawia krainę pełną chaosu i zapomnienia, ale również zwraca uwagę na problem samotności i odrzucenia.

“Diabeł Łańcucki” Jacek Komuda

Bardzo ciekawa powieść, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników historii. To wyrazisty przykład tego, jak przebiegał proces wewnętrznej destrukcji Rzeczpospolitej pod koniec XVI wieku. Autor z rzetelnym odwzorowaniem opisuje czas prywatnych wojen, samowoli, a także braku odpowiedzialności za zarządzaniem dobytkiem czy ludźmi. Komuda zwraca uwagę na nadchodzącą anarchię, która staje się nieunikniona.

”Ostatnie życzenie” Andrzej Sapkowski

Najbardziej znany autor fantasy w Polsce przedstawia zbiór siedmiu opowiadań, które przybliżają słuchaczowi charakterystykę pracy samego Wiedźmina Geralta, jak i innych postaci związanych z sagą. Każda z historii stanowi doskonałe odzwierciedlenie indywidualnego stylu Sapkowskiego, pełnego humoru oraz nieoczywistych dialogów. To niezwykła gratka dla fanów „Wiedźmina”.

“Rozgwieżdżone niebo” Lars Wilderang

Autor kreuje niesamowitą historię opartą na prawdopodobieństwie zniknięcia ze świata elektroniki. Ludzkość powoli traci dostęp do kolejnych zdobyczy cywilizacji, a bohaterowie próbują dostosować się do nowych realiów. Nikt z bohaterów nie był jednak przygotowany na to, że z dnia na dzień straci możliwość użytkowania wszystkich sprzętów napędzanych prądem. Książka opowiada o chaosie, jaki może nastąpić w takiej sytuacji i możliwych reakcjach społeczeństwa na zagrożenie.

fantasy

Nurt fantasy to jeden z najszybciej rozwijających się gatunków literackich nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Niezwykłe światy, tajemnicze wymiary, barwne postaci to właśnie to, co kochają czytelnicy w fantastycznych historiach. Wersje audio dają nieograniczone możliwości na rozwijanie wyobraźni i tworzenie alternatywnych zdarzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here