Nowy standard USB pozwala na szybki przesył danych

0
469

Kable USB obecnie bardzo powszechnie wykorzystuje się podłączając do komputera różnego rodzaju peryferia oraz urządzenia.

Z pewnością w ten sposób podłączymy klawiaturę, mysz czy drukarkę. Warto zwrócić uwagę iż tego rodzaju łącze jest bezpieczne, możemy w tym przypadku podłączać i odłączać kable podczas pracy komputera, dodatkowo jest to także łącze dość szybkie które umożliwia przesył damy na bardzo dobrym poziomie. Dzięki temu możemy przenosić dane za pomocą dysków twardych, które podłączamy do pamięci przenośnych typu pendrive.

Kabel USB umożliwia także ładowanie urządzeń

Standard USB to dwa kable zasilające oraz dwa kable do przesyłu danych, dlatego też będziemy mogli ładować mniej wymagające urządzenia takie jak telefon komórkowy, tablet czy też różnego rodzaju baterie za pomocą specjalnych ładowarek. Będzie to ważne ze względu na łatwość obsługi, wówczas nie będziemy potrzebowali dodatkowej ładowarki przykładowo do telefonu komórkowego, będziemy mogli podłączać telefon do laptopa czy też w komputera stacjonarnego. Kable USB mogą posiadać różnego rodzaju końcówki, najpopularniejszej jest wykorzystanie USB typu A, jest to charakterystyczny kabel który możemy włożyć tylko w jeden sposób, obecnie wykorzystuje się standard USB 3.0 który pozwalający na szybki przesył danych. Naturalnie możemy spotkać także USB typu B, będzie ono charakterystyczne dla drukarek, jest to końcówka na bazie kwadratu, gdzie dwa górne rogi są nieco ścięte tak aby ułatwić prawidłową instalacje kabla. Oczywiście w przypadku drukarek kable USB nie pełnią roli zasilającej, ponieważ są za słabe, drukarki najczęściej korzystają z zasilania sieciowego. W przypadku kiedy chcemy sprawdzić jakiego rodzaju kabel posiadamy, zostały wprowadzone dodatkowe oznaczenia przykładowo USB 3.0, które charakteryzuje się kolorem niebieskim. Możemy także zakupić kable do ładowania micro USB które często znajdziemy także w telefonach komórkowych czy też w tabletach, chociaż obecnie coraz popularniejszy staje się standard USB C gdzie kabel możemy wtykać z obu stron.Warto zwrócić uwagę iż kabel usb posiada pewne ograniczenia, możemy wykorzystać długość do 5 m, jednak w przypadku domowego użytku często wystarczy nam kabel 50 cm czy też długości 1 m który pozwoli na naładowanie naszego telefonu komórkowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here