kosmetologia - studia

Jak wiemy kosmetologia związana jest przede wszystkim z takimi zagadnieniami jak: pielęgnacja skóry, włosów, czy też paznokci. A więc szeroko rozumiany dział kosmetologii, ma za zadanie przede wszystkim, zwiększać atrakcyjność fizyczną, uzyskiwać przy tym również zdrowy wygląd i równocześnie niwelować efekty starzenia się. Wiedza z zakresu kosmetologii, obejmuje podstawy medycyny (fizjologię, biologię, chemię kosmetyczną), również zawiera w sobie wiedzę specjalistyczną w obszarach dermatologi, medycyny estetycznej lub też alergologi.

A więc jak widzimy, studia kosmetologiczne niejako, bardzo przypominają studia medyczne

Dziedzina kosmetologii ciągle się rozwija, ponieważ coraz bardziej w dzisiejszych czasach zwraca się uwagę na wygląd zewnętrzny. Niejako modne jest dbanie o siebie, poprawianie swojej urody. Na przykład obecnie wszelkie zabiegi pielęgnacyjne skóry, cieszą się sporą popularnością i coraz więcej osób z nich korzysta. A jak wiemy popyt rodzi podaż, dlatego też logiczne jest, że wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie kosmetologii.

Kosmetologia w dzisiejszych czasach wychodzi naprzeciw wymaganiom rynku i niejako ma ugruntowana pozycję. Jest to z pewnością zawód przyszłości. Dlatego też, naprawdę warto podjąć naukę na kierunku kosmetologii. Z pewnością absolwent tego kierunku, nie będzie miała żadnych trudności, problemów w znalezieniu pracy po ukończonych studiach. Obecnie rynek stwarza naprawdę wiele możliwości, a zapotrzebowanie na specjalistów jest z całą pewnością duże, bo i dużo jest osób, które to wykazują chęć korzystania z usług kosmetologa.

kosmetologia

Na studiach kosmetologicznych realizowane są następujące przedmioty kierunkowe:
– dermatologia – zajmująca się funkcjonowaniem skóry i jej chorobami,
– kosmetologia pielęgnacyjna, a także kosmetologia upiększająca,
– receptura kosmetyczna,
– estetyka – dziedzina zajmująca się pięknem i wartościami estetycznymi,
– ziołolecznictwo,
– chemia surowców kosmetycznych,
– higiena,
– suplementy diety,
– aromaterapia – oparta na olejkach roślinnych, w tym przede wszystkim na olejkach eterycznych, wykazujących silne działanie aromatyzujące, poprawiające fizyczne i psychiczne samopoczucie,
– alergologia – rozpoznanie i odpowiednie leczenie chorób wywołanych alergenami, które to prowadzą do reakcji alergicznych,
– żywienie w kosmetologii,
– farmakologia,
– fizjologia,
– metody rewitalizacji skóry,
– mechanizm starzenia się skóry,
– substancje aktywne kosmetyków.

Jakie umiejętności zdobywa student studiów na kierunku kosmetologii? Absolwent studiów kosmetologicznych, przede wszystkim będzie potrafił:
– ustalić rodzaj zabiegu kosmetycznego jaki ma być wykonany, zgodnie z wcześniejszym rozpoznaniem,
– poprawnie wykonywać wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, a także upiększające,
– prawidłowo odczytywać receptury kosmetyków, co umożliwi mu jego prawidłowe zastosowanie,
– ściśle współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry, w rożnych przypadkach chorobowych,
– odpowiednio działać w zakresie poprawy estetyki i wyglądu zewnętrznego,
– kierować gabinetami kosmetycznymi, lub też salonami odnowy biologicznej.

Kosmetolog zatem to specjalista, zajmujący się przede wszystkim, oprawianiem, czy też w niektórych przypadkach, przywracaniem urody. Specjalista w zakresie kosmetologii powinien, wykazywać się obszerną wiedzą w dziedzinie kosmetologii, a także powinien znać podstawy medycyny oraz oczywiście również musi posiadać wiedzę także specjalistyczną z zakresu medycyny estetycznej,dermatologi,alergologi.

studentka kosmetologii

Kosmetologia – studia te, pozwalają swoim absolwentom na znalezienie pracy między innymi w :
– wszelkich gabinetach kosmetycznych,
– ośrodkach zajmujących się odnową biologiczną,
– ośrodkach, w których prowadzone są badania produktów kosmetycznych – laboratoriach,
– firmach produkujących kosmetyki,
– gabinetach dermatologicznych.

Zazwyczaj najbardziej popularną drogą rozwoju zawodowego absolwenta studiów kosmetologicznych, jest zatrudnienie, na przykład w w miejscach, w których to wykonywane są zabiegi kosmetyczne. Jednak często zdarza się tak, że najlepszą i najczęściej wybieraną opcją jest otwarcie swojego własnego gabinetu.

A jest to możliwe, ponieważ po ukończeniu studiów kosmetologicznych, absolwent uzyskuje przygotowanie do odpowiedniego zorganizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego,oczywiście gabinet ten będzie posiadał pełny zakres usług. Absolwent studiów na kierunku kosmetologia zatem, ma możliwość świadomego wybory dalszego kierunku swojej kariery zawodowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStudia mba
Następny artykułStudia prawnicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here