Jak znaleźć wymarzoną kawalerkę we Wrocławiu?

Szukanie kawalerki w polskich miastach może być dość kłopotliwe. Nie inaczej jest we Wrocławiu, gdzie zawsze trzeba z czegoś zrezygnować. Ponieważ jest to jedno z najdroższych miast w kraju, trzeba się także przygotować na dość spory wydatek. Z małą pomocą i lekkim przygotowaniem nie będzie jednak problemu w znalezieniu czegoś wyjątkowego. Czym się kierować?

Cena

              Oczywiście – kwotą, za jaką kupuje się kawalerkę we Wrocławiu. Jednak nie chodzi tu o samą kwotę wykupu, ale o stosunek. Przede wszystkim jakość do ceny, czyli co otrzymujemy w zamian – czy cena za metr odzwierciedla jakość wykonania wewnątrz oraz sposób, w jaki wykonano dany remont. Do tego także to czy jest to rynek wtórny czy pierwotny oraz to, w jakim miejscu kupujemy mieszkanie. Kawalerka w dobrej dzielnicy musi kosztować więcej.

Okolica

              No właśnie. Kupując kawalerkę we Wrocławiu, warto wziąć pod uwagę także to, gdzie się ona znajduje, Chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa oraz łatwego dojazdu. Wszystko jednak zależy także od tego, kto będzie mieszkał w danym mieszkaniu. Nie zawsze bowiem centralne dzielnice będą najbliżej miejsca pracy itd. Okolica jest też istotna pod kątem terenów zielonych dla miłośników spacerów i spędzania czasu na wolnym powietrzu czy atrakcji kulturalnych dla mieszczuchów.

Metraż

              Kawalerka ma to do siebie, że nie jest największa. Ale w metrażu nie do końca chodzi o… metraż. Dlaczego? W naszej opinii kawalerka nie ma być duża – to jasne i mało odkrywcze – ale powinna być dobrze rozłożona. Jeśli sposób, w jaki wkomponowano w nią pokój, kuchnię i łazienkę jest wyjątkowo ustawny, może być fajnym mieszkaniem dla dwojga. Jeśli jednak jej wielkość nie idzie w parze z funkcjonalnością, szkoda przepłacać. Dlatego obok samego metrażu warto byłoby zwrócić uwagę także na to jak wygląda układ funkcjonalno-przestrzenny i dopiero wtedy podejmować decyzje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here