Jak nakłonić starszą osobę do korzystania z nowoczesnego smartfona?

Bywają starsze osoby, które są na tyle dziarskie i pełne witalności, że doskonale radzą sobie z nauką obsługi różnych urządzeń elektronicznych. To one przodują na kółkach seniorów, to one brylują podczas wycieczek i swoją energią mogłyby obdarować jeszcze połowę rodziny. Z reguły jednak starsze osoby są niechętne nowinkom technicznym – jednak to głównie dlatego, że nie widzą w tym nic dla siebie. Zapoznaj swoją babcię ze smartfonem!

Po co starszej osobie smartfon?

Niektórzy dzisiejsi seniorzy bardzo chętnie korzystaliby z życia na emeryturze, ale brakuje im inwencji. Nie mają funduszy, by podróżować lub spełniać marzenia z młodości. Czują, że to już nie ten wiek, by poznawać nowe języki i uczyć się nowych umiejętności. Ich błogosławieństwem i przekleństwem jednocześnie jest nadmiar wolnego czasu – i brak sił, by zrobić cokolwiek konstruktywnego. Jeśli masz taką osobę w rodzinie, koniecznie pokaż jej smartfon Samsung Galaxy S9. Czy to nie zbyt nowoczesny sprzęt dla wiekowej osoby? Ależ skąd! To tylko nasze uprzedzenia. Dzięki smartfonowi senior może odkryć połączenie ze światem, komunikować się z innymi i zapełniać swój wolny czas, a być może odnaleźć w sobie motywację do robienia czegoś ciekawego!

Co daje smartfon seniorowi?

Dając seniorowi Samsung S9+ do ręki, nie oczekuj, że natychmiast się nim zachwyci i zapragnie zgłębiać jego tajniki. Zachęć raczej do korzystania z niego. Pokaż, jak za pomocą dotyku palca można odblokować telefon – dzięki temu nie trzeba będzie zapamiętywać żadnych kodów do telefonu! Jednym kliknięciem senior może też zalogować się do bankowości mobilnej i sprawdzić stan swoich środków na koncie lub przesłać przelew. Mając smartfon Samsung Galaxy S9 lub telefon innej marki, wygodny w obsłudze, z dużym ekranem i dobrym wyświetlaczem, senior może komunikować się z rodziną! Może odnaleźć swoich znajomych z dzieciństwa lub lat dorosłości. Może zadzwonić do wnuczki mieszkającej na drugim końcu świata. Wreszcie – za pomocą nowoczesnych technologii może sprawdzić, jak wygląda okolica i dom, w którym mieszka ktoś bliski. Może przenieść się w lata swojego dzieciństwa i obejrzeć, jak wygląda teraz jego dawny dom!

Jak go nauczyć korzystać ze smartfona?

Przede wszystkim pokazać, że nowy Samsung S9+ jest bardzo intuicyjny. Prowadzić palce seniora w odpowiedni sposób po ekranie, by nauczyć go jak klikać poszczególne elementy. Pokazać, jak uruchamia się aplikacje, jak wyjść z niechcianej karty, jak pisać na klawiaturze ekranowej lub nagrywać wiadomości głosowe. Dla seniora ta funkcja jest bardzo przydatna, szczególnie gdy cierpi na niezborność ruchów dłoni i ma problemy z trafianiem w klawisze. Nie tylko Samsung S9+, również inne modele smartfonów, jak Microsoft, Motorola czy Xiaomi, posiadają bardzo ciekawe funkcjonalności, które ułatwiają życie seniorom czy osobom niepełnosprawnym ruchowo. Zachęcić ich do korzystania można wyłącznie poprzez cierpliwe tłumaczenie i pokazywanie, jakie możliwości daje tak małe urządzenie!

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here