stonehenge

Studiowanie w Anglii jest dla wielu młodych ludzi z Polski i z innych części Europy lub świata spełnieniem marzeń. Jest to duża inwestycja, samorealizacja, rozwój, a także inwestycja w przyszłą karierę. System edukacyjny w Wielkiej Brytanii uznawany jest za drugi najlepszy system na świecie. Ustępuje miejsca tylko systemowi w Stanach Zjednoczonych.

Studia w Anglii składają się z zajęć, które trwają około 10 do 18 godzin na tydzień, jednak także zależy to od kierunku studiów jaki chcemy wybrać. Jedne, bardziej wymagające, ścisłe studia mają więcej zajęć, a co za tym idzie więcej godzin tygodniowo, by móc w pełni opanować materiał i jak najlepiej przygotować studenta do dalszej ścieżki zawodowej. Jeden semestr w Anglii trwa trzy miesiące. Tamtejszy system edukacji bardzo dużą rolę przykłada do zdobywania praktycznych umiejętności, dlatego większość zajęć zarówno w szkołach średnich i na studiach przygotowuje do przyszłych zawodów.

W Wielkiej Brytanii uczelni jest ponad 100, a każda z nich posiada inne warunki przyjmowania studentów i procedur oraz różne progi przyjęć. Dlatego zastanawiając się nad konkretnym uniwersytetem trzeba wcześniej sprawdzić, co jest ważne przy przyjmowaniu studentów oraz jakie przedmioty się liczą. Na niektóre uczelnie trzeba również wcześniej znać egzamin językowy, który pozwala studentom rozpocząć studia na danym uniwersytecie.

londyn centrum

Studiowanie w Anglii ma wiele zalet

Po pierwsze można nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, które przydadzą się w przyszłej karierze. Po drugie można tam poznać inną kulturę, sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne i język, który można szlifować. Studia za granicą, niekoniecznie w Anglii to doskonała okazja do nauczenia się prawdziwego życia i sprawnego rozwiązywania problemów, gdy jesteśmy z dala od domu i możemy liczyć tylko na siebie. Wykłady na studiach w Anglii to często zajęcia prowadzone w postaci konwersatorium, czyli jest to również dyskutowanie na temat omawiany na zajęciach, dzięki czemu studenci mają okazję wyrazić swoje zdanie, a także zapytać o nurtujące ich zagadnienia.

Dodatkowo mogą uzyskać zdobytą wiedzę na wykładach właśnie podczas praktycznych zajęć i rozmów. Bardzo ważnym aspektem takiego studiowania jest również Praca w grupach na którą kładzie się szczególny nacisk. Liczne projekty i prezentacje są przeprowadzane w grupach kilkuosobowych, które szlifują umiejętności komunikacyjne i skuteczną pracę w grupach. Jeśli chodzi o czas egzaminów to różni się on od tradycyjnej sesji jaką znamy z polskich studiów. Podczas egzaminu w Wielkiej Brytanii można wnosić swoje notatki, są testy jednokrotnego wyboru.

Co więcej większość oceń jakie zdobywają studenci podczas semestru to oceny z esejów, prezentacji i projektów i to właśnie na tych ocenach bazuje ocena końcowa. Nie ma tam też czegoś takiego jak obrona pracy licencjackiej czy magisterskiej. Wiedza jaką zdobywa student w trakcie studiów uważana jest za wystarczający dowód na posiadanie umiejętności pisania i analizowania danych przez studenta, dlatego studenci nie muszę dodatkowo prezentować w swojej pracy i odpowiadać na pytania jej dotyczące.

studia w anglii

Studia trwają 12 tygodni, co pozwala studentom na znalezienie dorywczej pracy i zarabianie pieniędzy. Koszt takich studiów to kilka tysięcy funtów rocznie. Dzięki temu mamy pewność, że studiowanie w Anglii będzie oparte o wykłady i zajęcia prowadzone przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Dodatkowo te pieniądze przeznaczone są również na ciągłe rozbudowywanie i ulepszenie budynków, tak, by student mógł w jak najlepszy i najbardziej dogodny dla niego sposób zdobywać i poszerzać swoją wiedzę.

Jest dużo bibliotek, oferujących pozycje literaturowe z wszystkich interesujących nas tematów, w bibliotekach są również komputery z których można korzystać cały czas. Studenci, którzy studiują kierunki informatyczne, techniczne lub biologiczno-chemiczne, mają również możliwość pracować na specjalistycznych sprzętach i laboratoriach, dostosowanych do kompleksowego nauczania. Jako że brytyjski system edukacji jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego studiowanie tam łączy się z prestiżem.

Ukończenie studiów w Wielkiej Brytanii jest dla pracodawcy dość istotną sprawą i niejednokrotnie może przesądzać o przyjęciu do pracy. W Wielkiej Brytanii podczas studiowania można również załapać się na różnego rodzaju staże i praktyki, które bardzo dobrze wyglądają w CV. dlatego im lepsze oceny będziemy pozyskiwać i zdobywać tym większe szanse na lepsze staże lub lepsze praktyki będziemy mieć. Zdobywanie doświadczenia od samego początku jest bardzo ważne dla każdego studenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here