Google Ads
Fot. Pexels.com

Osoby, które prowadzą własny biznes online muszą zadbać o reklamę właśnie w tym medium. Takich opcji reklamowych jest wiele. Jedną z nich jest Google Ads nazywane przez niektórych poprzednią nazwą czyli Google Adwords. Narzędzie pozwala w łatwy sposób na pokazanie się w sieci osobom, które mogą być zainteresowane kupnem produktów czy usług.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/co-to-jest-google-ads-ile-kosztuje-reklama-google/

Jak działa Google Ads?

Jest to narzędzie, które zapewnia wyświetlanie reklamy w wyszukiwarce Google oraz na stronach internetowych. W wyszukiwarce jest to wyświetlanie reklamy jako jeden z pierwszych wyników wyszukiwania, pojawia się po wpisaniu hasła na które firma chce być wyszukiwana. Jest to jedynie link i maksymalnie kilka zdań.

W formie graficznej czy wideo można zamówić reklamę, która będzie wyświetlała się na innych witrynach internetowych. W tym wypadku ważne jest zwrócenie uwagi na niestandardowe wymiary banerów.

Czym różni się Google Ads od SEO?

Google ads to płatne działania, które automatycznie sprawiają, że strona będzie wyświetlała się jako pierwsza przy wyszukaniu danego hasła w Google. Wynik oznaczony jest jako reklama. SEO to działania bezpłatne, które należy wykonać, aby znaleźć się na szycie listy wyszukiwania. W tym wypadku nie uiszcza się żadnych reklam do Google.

Koszty reklamy Google Ads

Głównym ograniczeniem w tym wypadku jest firmowy budżet. To jego należy pilnować. Można wykupić reklamę w Google już od kilkudziesięciu złotych. Większy budżet pozwoli na osiągniecie lepszych wyników.

Istnieje kilka modeli rozliczeń i naliczeń należności za reklamy. Najpopularniejszym jest PPC czyli płacenie za reklamę tylko w przypadku kiedy klient kliknie w reklamę. Samo jej wyświetlenie jest darmowe. Warto mieć na uwadze, że proces tworzenia reklam sam podpowiada elementy będą najodpowiedniejsze dla typu kampanii, który zostanie wybrany. Sprawia to, że cały proces jest łatwy do przejścia.

 

Google Ads pozwala na uzyskanie szybszych wyników od pozycjonowania strony. Jest to jednak kosztowniejsze przedsięwzięcie. To ile wydamy na tego typu reklamę w internecie zależy tylko od budżetu jaki posiada przedsiębiorstwo.

Zobacz też: http://www.pointsofview.pl/czym-jest-pozycjonowanie-stron-internetowych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here