Być może masz już nawet doskonały pomysł na własny biznes, ale wciąż nie zdecydowałeś się go założyć. Choć wiesz, że wyłącznie na takiej firmie mógłbyś zacząć sporo zarabiać, obawiasz się, że w pierwszej kolejności pozbędzie cię ona wszystkich oszczędności, zanim w ogóle uzyskasz swój pierwszy dochód. Musisz to dokładnie przemyśleć i zastanowić się, czy stać się na poprowadzenie własnej działalności. Bez wątpienia początkowo trzeba w taką firmę włożyć ogromną ilość pieniędzy.

Działalność gospodarcza – opłaty zawsze są niemałe.

Jeśli takiej firmy w ogóle jeszcze nie posiadasz, najlepiej skup się na ustaleniu, ile pieniędzy będziesz wydawać na nią co miesiąc bądź nawet w skali rocznej. Usiądź teraz na moment w wygodnym miejscu i przygotuj sobie laptopa bądź telefon z dostępem do Internetu, notes, długopis oraz kilka kolorowych pisaków. Krok po kroku wypisuj te rzeczy, za które na pewno będziesz musiał zapłacić. Najpierw sprawdź w sieci, ile obecnie wynoszą podatki dla poszczególnych typów działalności. Zanotuj ich sumę na kartce i przejdź do dalszego analizowania wydatków. Pomyśl, jaki charakter miałaby twoja działalność, o ile zdecydowałbyś się ją założyć, by dowiedzieć się, ilu pracowników musiałbyś do niej zatrudnić.

Ustal, że każdemu z nich zaoferujesz pensję wynoszącą gdzieś w okolicach średniej krajowej i dodaj do niej kilkaset złotych premii dla najlepszych pracowników. Pamiętaj też, że działalność gospodarcza – opłaty będą tym wyższe, im bardziej skomplikowany czy nietypowy biznes zechcesz założyć. Pragnąc zająć się np. tworzeniem własnych koszulek czy innych wyrobów odzieżowych, nie unikniesz inwestycji w specjalistyczny sprzęt – maszyny do szycia czy nawet drukarki 3D. Do wydatków dolicz jeszcze pieniądze przeznaczone na drobniejsze narzędzia czy akcesoria, bo one też są przecież ważne. Na samym końcu pomyśl jeszcze o finansach, jakie wydasz na kampanie marketingowe, bo ich może być zdecydowanie najwięcej.

Patrząc na przygotowany przez siebie raport wydatków, możesz stwierdzić, że nigdy nie będziesz w stanie utworzyć żadnej działalności gospodarczej. Nie rezygnuj jednak ze swoich planów, a zamiast tego postaraj się porównać wydatki do posiadanego budżetu, by ustalić, ile pieniędzy ci jeszcze brakuje. Postaraj się też przynajmniej przez pewien czas pracować jak najwięcej, a do tego chwytać się dodatkowych zleceń, by sumiennie poprawiać swoje miesięczne dochody. Ostatecznym wyjściem może być dla ciebie jeszcze wzięcie pożyczki, która bardzo ci się przyda.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułDotacja dla nowych firm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here