system produkcyjny
fot. pexels.com

Jeśli posiadasz produkcję lub planujesz rozpocząć działalność, która będzie działać w oparciu o system produkcyjny – koniecznie musisz poznać Andon. Jest to system, o którym prędzej czy później usłyszysz jeśli rozpoczniesz działania biznesowe związane z produkcją!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/system-przywolawczy-na-produkcji/

Kilka słów o tym, czym jest system Andon?

System Andon jest tzw. systemem przywoławczym. Jego głównymi i kluczowymi zadaniami jest monitorowanie produkcji, wszelkich procesów, jakie ona obejmuje. Jest to niezbędne, aby kontrolować wszelkie błędy i awarie, ponieważ gdy tylko system je wykryje od razu informuje o tym, wraz ze wskazaniem konkretnego miejsca (stanowiska) i problemu tej awarii. Dzięki temu możemy od razu zlokalizować problem i zająć się jego eliminacją, zamiast tracić czas na wykrywanie go.

Zalety i korzyści systemu Andon

Jak już wynika z powyższej części artykułu, system Andon umożliwia natychmiastowe wykrycie problemu, co z kolei pozwala na jego natychmiastową eliminację. Dodatkowo to sprawia, że pracownik sam może podjąć kroki, które naprawią i usprawnią proces i nie musi delegować tej odpowiedzialnej czynności komuś z wyższego stanowiska. Oczywiście zdarzają się takie usterki, które wymagają ingerencji doświadczonego mechanika, natomiast system wskazuje na samym początku co to za tym usterki i pracownik, który ma z nią do czynienia może ocenić czy jest w stanie sam się z nią uporać czy nie koniecznie.

Wśród innych zalet systemu Andon znajdują się takie jak zbieranie i przechowywanie informacji na temat produkcji. System przywoławczy pozwala też zgłaszać różne nieścisłości przez samych pracowników, co w perspektywie czasu zwiększa wydajność pracy. System jest skuteczny jeśli chodzi również o raportowanie i analizowanie zdarzeń oraz umożliwia wiele innych funkcjonalności, np. może wesprzeć rozwiązywanie problemów. System jest bardzo intuicyjny, prosty w montażu i nie wymaga ingerencji w trakcie użytkowania, co jest pomocne zwłaszcza gdy na produkcji jest spora rotacja pracowników.

Przeczytaj też: http://www.pointsofview.pl/negocjator-dla-firm/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here