Pióra parker

Pióra to doskonała alternatywa dla długopisów. Ich funkcjonalność i gustowna forma sprawiają, że są doskonałym dodatkiem do biura, a pisanie w pracy jest o wiele przyjemniejsze. Doskonale do tego celu nadają się pióra Parker, łącząc w sobie styl i komfortem. Dlaczego zatem warto używać piór do pisania w pracy ? Jakie opcje mamy do wyboru ? Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego modelu, aby praca była przyjemna ? O tym wszystkim w dalszej części.

Pióra parker

Dlaczego warto używać piór?

Pióra są doskonałym narzędziem piśmienniczym, który ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest komfort pisania. Zwolenników piór jest wbrew pozorom nie mniej niż długopisów. Pierwsze wrażenia mogą nie sprawić, że staniemy się fanami piór, ale po przyzwyczajeniu się do nich wiele osób, nie wyobraża sobie pisania czymś innym. Pióra wykonane są z wysoko jakościowych materiałów jak stal czy kompozyty, które dają znacznie większy komfort pisania. Drugim ważnym plusem jest renoma. Aby sprawić dobre wrażenie, wiele osób dba o ubiór czy mowę ciała. Pióra Parker prezentują dobry styl a ich używanie w obecności kontrahentów lub klientów będzie dobrze o nas świadczyło.

Pióra wieczne czy kulkowe?

Decydując się na pióro mamy dwie opcje do wyboru. Pióra kulkowe działają dzięki wymiennym wkładom. Z ich wnętrza wydobywający się tusz trafia na stalową — kulkę, która rozprowadza go po papierze. To doskonały kompromis między piórem wiecznym a długopisem, dla które osób rozpoczynają pisanie piórem. Wersje wieczne mają w sobie na stałe umieszczone elementy, które rozprowadzają tusz. Do pojemniczka wlewa się atrament, a ten skapuje i jest wyrzucany przez stalówkę na zewnątrz. Pisanie piórem wiecznym wymaga nieco wprawy i treningu, ale niepowtarzalny charakter pisma jest tego wart.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając konkretny model ?

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę — jest marka pióra. Na rynku obecnych jest ich wiele, ale tylko niektóre prezentują wysoki poziom i warto je wybierać. Przykładem takiej jest marka Parker. Dobrej jakości produkty i pozytywne opinie użytkowników mówią wiele o ich piórach. Do jej wyboru zachęca także szeroka gama piór i atrakcyjne ceny. Następnie trzeba zdecydować się czy wybrać wersję kulkową, czy pióro wieczne. Pierwszy rodzaj jest polecany dla osób, które wcześniej nie pisał piórem lub będą używać go w nieco trudniejszych warunkach — np. często przenosić. Praktyczne naboje z atramentem będą bardzo praktyczne.

Nie mniej ważnym elementem jest także design. Materiał wykonania ma duży wpływ na wrażenia estetyczne, dlatego warto wybrać takie, które będzie nam się podobało najbardziej. Stalowe, drewniane czy kompozytowe modele potrafią być naprawdę gustownym dodatkiem biurowym.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here