Jak kupować odzież używaną?

Zamiast przeznaczać połowę wypłaty na zakup modnych ubrań z popularnych butików, lepiej przekonać się do odwiedzania lumpeksów, w których można znaleźć prawdziwe perełki i to dosłownie za grosze. Odzież używana z Anglii bywa naprawdę świetna! Trzeba tylko nauczyć się ją kupować, aby coś na niej zyskać.

Idealna pora na zakupy

Kto rano wstaje, ten… zyskuje najwięcej! Jeśli łowy mają być udane, najlepiej wybrać się na nie we wczesnych godzinach. Dostawy odbywają się najczęściej przed otwarciem sklepu, dlatego po południu i wieczorami większość najciekawszych produktów jest już wyprzedana.

Niektórym lumpeksom udało się osiągnąć taką popularność, że już na godzinę przed ich otwarciem pod drzwiami do sklepu ustawiają się długie kolejki klientów. Łowczynie okazji potrafią czatować przy nich od świtu, byleby tylko nikt inny nie sprzątnął im wymarzonej sukienki sprzed nosa.

Dogłębna analiza jakości

Na pierwszy rzut oka niemalże każda odzież używana z Anglii może wydawać się atrakcyjna – dopiero gdy klient przyjrzy jej się z bliska, dostrzega przeróżne niedoskonałości materiału. Na zakupach trzeba więc trzymać nerwy na wodzy i na spokojnie, powoli zapoznawać się z każdym wyrobem. Pośpiech nie jest wskazany.

Jeżeli wybrany ciuch ma jakikolwiek defekt, lepiej go po prostu nie kupować. Nie można liczyć na to, że występujące na nim plamy na pewno się spiorą, a rozpruwający się szew jakimś cudem sam się naprawi. Nawet jeśli kiepsko wykonana koszulka kosztuje zaledwie kilka złotych, prawdopodobnie, gdy ktoś ją zakupi, i tak wyląduje ona na dnie szafy i prędzej czy później zostanie wyrzucona.

Dbałość o higienę

Po wejściu do niektórych lumpeksów od razu można poczuć charakterystyczny i niezbyt przyjemny zapach, wydobywający się ze znoszonych i starych już ubrań. Jeżeli „aromat” samego ubrania jest równie mocny i intensywny, najprawdopodobniej nawet po kilkukrotnym praniu pozostanie on na odzieży.

Odzież używana z Anglii to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jednakże pewnych rzeczy nie powinno się nigdy kupować z drugiej ręki. Ta zasada tyczy się m.in. bielizny, strojów kąpielowych oraz obuwia. Mają one bezpośredni kontakt z miejscami intymnymi i potliwymi, przez co mogą zwiększać ryzyko nabawienia się różnych chorób.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here